اخبار

نشست بررسی وضعیت رسانه و فضای مجازی بر انتخابات در کاشان

نشست بررسی وضعیت رسانه و فضای مجازی بر انتخابات در کاشان
نشست تأثیر رسانه و فضای مجازی بر انتخابات با هدف تشریح مصادیق مجرمانه در تبلیغات انتخابات با رسانه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، دادستان کاشان در این نشست با بیان اینکه کار نماینده مجلس قانون گذاری است، گفت: نامزدها انتخابات مجلس وعده هایی که در حیطه وظایف نمایندگان نیست را به مردم ندهند.

روح الله دهقانی افزود: تخلفات انتخاباتی مشخص است و با مباحث آموزشی و آگاهی بخشی به ستادها و نامزدها می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

دهقانی با تاکید به ساماندهی فضای مجازی شهرستان کاشان افزود: در مباحث رسانه هایی که مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد را دارند مطابق با قانون مطبوعات برخورد خواهد شد ولی برخورد با کانال ها و رسانه هایی که فاقد مجوز هستند مانند قواعد جرائم عمومی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در این نشست اظهار داشت: انتخابات یک رخداد بزرگ و تأثیرگذار در هر جامعه‌ای است و به طور قطع برگزاری و اجرای صحیح آن نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها و فعالان عرصه سیاست و فرهنگ است.

میثم نمکی افزود: یکی از تأکیدهای اصلی رهبری معظم انقلاب پرهیز از تهمت به رقیب از سوی کاندیداها و هواداران آنها در انتخابات بود که نقش رسانه‌ها در این حوزه بسیار مؤثر است.

وی تأکید کرد: به طور قطع رسانه‌ها برای سالم‌سازی فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات و هم‌چنین تلاش برای آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی مردم و تشویق آنها به حضور پرشور و حداکثری در انتخابات نقش مهمی برعهده داشته و باید با درک صحیح شرایط برای تحقق این مهم تلاش کنند.

خاطرنشان می‌شود،، نشست بررسی وضعیت رسانه و فضای مجازی بر انتخابات به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، با حضور روح الله دهقانی دادستان کاشان، میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی هنرمندی دبیر شورای انتخابات مجلس یازدهم در کاشان، مجید نادعلی، مسئول کمیته حقوقی و رسیدگی به شکایات ستاد انتخابات کاشان و جمعی از فعالان عرصه فضای مجازی، اصحاب رسانه در اداره حج و زیارت کاشان برگزار شد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید