اخبار

نشست خبری هفته قرآن و عترت در اردستان برگزار شد

نشست خبری هفته قرآن و عترت در اردستان برگزار شد
نشست خبری رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اردستان در خصوص برنامه های هفته قرآن و عترت باحضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، فضل الله بصیرت در نشست خبری هفته قرآن و عترت شهرستان که صبح شنبه ۱۹بهمن ماه ساعت ۸ در دفتر ریاست اداره تشکیل شد، اظهار داشت: به همین منظور جشنواره متمرکزی در حوزه‌های مختلف فرهنگی قرآنی در استان اصفهان انجام می‌شود.
وی افزود: شهرستان اردستان هم در بخش کارهای فرهنگی تعداد پنج نفر شاعر که در موضوعات قرآنی فعالیت دارند را به این جشنواره معرفی کرده است.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان گفت: در همین راستا برنامه‌هایی که در شهرستان اردستان انجام خواهد شد دو مورد محفل انس با قرآن، نشست کتابخوان. اختصاص غرفه قرآن و عترت در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخشداری اردستان خواهد بود.
وی ابراز داشت: چند سالی است معاونتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه قرآن و عترت ایجاد شده و برای آن بودجه جداگانه ای هم در نظر گرفته شده است.
بصیرت بیان داشت: در حال حاضر بیش از ۱۰ تشکل قرآنی در شهرستان اردستان در قالب مؤسسه قرآنی و دارالقرآن و چهار مؤسسه قرآنی و سه دارالقرآن دارای مجوز وجود دارد و بیش از ۱۰۰ نفر در زمینه حفظ قرآن در شهرستان اردستان فعالیت دارند که در آزمون سراسر ی شش نفر شرکت کرده‌اند.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان همچنین اعلام کرد: بیش از ۶۰۰ نفر در حال حاضر در فعالیت‌های آموزش قرآن در شهرستان اردستان شرکت دارند و طرح تلاوت نور در بیش از ۵۰ مسجد شهرستان اردستان به شکل روزانه انجام می‌شود.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید