اخبار

برگزاری محفل قرآنی نور در اصفهان

برگزاری محفل قرآنی نور در اصفهان
محفل قرآنی نور ویژه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در محفل قرآنی نور با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با تسلیت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: قدرشناسی ملت بزرگ ایران که در تشییع پیکر پاک سردار شهید سلیمانی نمود و بروز بیش از گذشته داشت به دنیا نشان داد مردم ما بصیر بوده و به انقلاب و نظام علاقه‌مند هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ولایت از آن خدا بوده و از طریق بندگان شایسته خدا به مردم اعمال می‌شود، تصریح کرد: حضرت امام ره حکومت را برای حاکمیت دستورات الهی شکل دادند و قطعا طرح ریزی، پیروزی و تداوم این انقلاب بر پایه تعالیم انسان ساز قرآن کریم است.

وی با اشاره به اینکه همه آنچه بشر برای زندگی فردی و اجتماعی به آن نیاز دارد در تعالیم قرآن کریم به آنها اشاره شده خاطرنشان کرد: در طول چهل و یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی مسائل و جریانات با توجه به اینکه این ملت با قرآن و عترت مانوس بوده توانسته از گردنه‌ها عبور کند بنابراین یکی از اصلی‌ترین وظایف نظام جمهوری اسلامی و متولیان فرهنگی گسترش فرهنگ قرآنی است.

حجت الاسلام انصاری یکی از تهدیدات اصلی نظام را تهدید فرهنگی دانست و اظهار کرد: برای مقابله با توطئه دشمن، راهی به جز تمسک به قرآن و اهل بیت علیهم السلام نداریم و شرط ادامه مسیر انقلاب اسلامی نیز تمسک به این دو ثقل عظیم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان رمز موفقیت شهید حاج قاسم سلیمانی را تمسک به قرآن و اهل بیت علیهم السلام دانست و گفت: هرکسی علاقه مند به این باشد که ادامه دهنده راه شهید سلیمانی شود راهی به جز تمسک به این دو ثقل عظیم ندارد.

در این محفل قرآنی قاریان بین المللی و کشوری به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند.

خاطرنشان می‌شود، محفل قرآنی نور با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین یعقوبی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان شامگاه ۲۱ بهمن در آستان امامزاده محسن علیه السلام برگزار شد.

 

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید