اخبار

برگزاری اختتامیه هفته قرآن و عترت استان اصفهان

برگزاری اختتامیه هفته قرآن و عترت استان اصفهان
اختتامیه هفته قرآن و عترت استان اصفهان با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حیدر قاسمی معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان در اختتامیه هفته قرآن و عترت استان اصفهان با تقدیر از تمام فعالان قرآنی گفت: زندگی فردی و اجتماعی همه اگر بر مبنای دو ثقل قرآن و عترت قرار بگیرد بسیاری از مسائل برطرف می‌شود و هیچ چیزی هم کفو قرآن نبوده مگر عترت و این دو تا روز قیامت همراه هم خواهند بود.

وی یکی از افتخارات جهان تشیع را بهره مندی از نور اهل بیت علیهم السلام دانست و خاطرنشان کرد: لازم است خود را به نور قرآن و عترت تجهیز کنیم تا به سعادت رهنمون شویم و به این دو ثقل عظیم متمسک شویم و به عنوان راهکار و راهبرد حیات مادی و معنوی از قرآن و عترت بهره ببریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری نیز در این جلسه با تبریک میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و با گرامیداشت مقام مادر گفت: توفیقی است که خادم قرآن کریم و از امت پیامبری که معجزه او قرآن کریم است، باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تقدیر از کسانی که توفیق خدمت گذاری به قرآن و عترت در این هفته را پیدا کردند، خاطرنشان کرد: ضلالت و گمراهی به معنی خارج شدن از مسیر حقیقی و راه گم کردن، نقطه مقابل هدایت است و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نیز برای این که امت خود را در مسیر هدایت قرار دهند در حدیث ثقلین فرمودند که امت را به تمسک به قرآن و عترت به عنوان مفسران حقیقی قرآن هدایت کردند.

وی نسخه شفابخش هدایت و رسیدن به مقصد را تمسک به قرآن و عترت دانست و افزود: یکی از وظایف انقلاب اسلامی که جشن چهل و یک سالگی آن را به تازگی جشن گرفتیم، احیای قرآن و عترت است و همه ما باید ملاک و مبنای خود را این دو ثقل عظیم قرار دهیم.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین تکالیف فرهنگی را گسترش فرهنگ قرآن و عترت دانست و تصریح کرد: اصفهان زمینه‌های فعالیت بسیار خوبی در زمینه قرآن و عترت داشته و دارد و امسال برای نخستین بار هفته قرآن و عترت را در سطح استان برگزار کردیم تا با محوریت قرآن کریم همدلی و هم‌افزایی بین فعالان قرآنی را افزایش دهیم.

در ادامه این نشست بیانیه هیئت داوران قرائت و از برگزیدگان هفته قرآن و عترت اسنان اصفهان در رشته‌های مقاله، شعر، داستان کوتاه، کارگاه آموزشی خوشنویسی، هنرهای نمایشی، هنرهای سینمایی، آواها و نغمات، بیانیه گام دوم انقلاب، نمایشگاه، ایده شوی قرآن و عترت تقدیر شد.

خاطرنشان می‌شود، اختتامیه هفته قرآن و عترت استان اصفهان با حضور ، حجت‌الاسلام و المسلمین یعقوبی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان 24 بهمن در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان برگزار شد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید