اخبار

آئین رونمایی از دو اثر هنری نقاشی خط با ۲۰ هزار گلواژه صلوات در آران و بیدگل

آئین رونمایی از دو اثر هنری نقاشی خط با ۲۰ هزار گلواژه صلوات در آران و بیدگل
از دو اثر هنری نقاشی خط (تمثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس) با ۲۰ هزار گلواژه صلوات در آران و بیدگل رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی در شب اربعین شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سلیمانی و مجاهد شهید ابومهدی المهندس و دهه مبارک فجر از رونمایی ترسیم تمثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس با استفاده از ۲۰ هزار گلواژه صلوات خبر داد و گفت: این آثار توسط هنرمند آران و بیدگلی همزمان با هفته قرآن و عترت با حضور مسئولان، فعالان فرهنگی و قرآنی در محفل انس با قرآن کریم حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(علیه السلام) و در همایش یاوران انقلاب و مردم در حرم امامزاده هاشم بن علی(علیه السلام) و حضرت فاطمه بنت العسگری (علیها السلام) رونمایی شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: تمثال این دو شهید بزرگوار با استفاده از ۲۰ هزار گلواژه صلوات، توسط هنرمند صاحب سبک هنر نقاشی خط روح الله قربانی آرانی با هدف تکریم جایگاه و شأن سرداران شهید سرافراز ترسیم شده است و موجب خرسندی است که شهرستان آران و بیدگل از وجود چنین هنرمندان متعهد و پایبند به ارزش های اسلامی و ایرانی بهره مند است.

مسئول کارگروه فرهنگی هنری ستاد دهه مبارک فجر شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: این دو اثر هنری ارزشی، هر یک به ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ سانتی متر در قالب ۴۰۰ ساعت و طی مدت ۲۸ روز کار شده است.

وی در ادامه بیان داشت: این هنرمند آران و بیدگلی با بیست سال سابقه فعالیت در این حوزه هنری تاکنون ۴۸ تابلو با استفاده از گلواژه های صلوات و ۱۳ تابلو با استفاده از آیات و عبارات قرآنی و با موضوعات شخصیت ها، بقاع متبرکه، بین الحرمین و تمثال مقام معظم رهبری خلق کرده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران برپایه دو مؤلفه قرآن و شهادت بوجود آمد و به برکت آن در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم.

ضابطی افزود: انقلاب اسلامی، مدیون رشادت های شهدا و ایثارگران است و به منظور نهادینه شدن قرآن با استفاده از ابزار هنر در بین مردم و همچنین پاسداشت شهدای گرانقدر کشور بویژه شهید والامقام باید از فعالیت های هنری در این حوزه ها حمایت بیشتری صورت پذیرد.

وی ابراز امیدواری کرد: این حرکت فرهنگی و هنری موجب تشویق و ترغیب هنرمندان این خطّه کویری شده همچنین باعث ارتقاء جایگاه و و استفاده از ظرفیت بی‌نظیر هنرمندان بومی در خلق این آثار ارزشمند و ارزشی و موجب ارتقای جایگاه نقاشان و فرهیختگان هنری و هویت دینی و ملی شود و بتوانیم این انقلاب را که مرهون مرجعیت امام خمینی (ره) است و با خون شهدا آبیاری شده را به دست امام عصر برسانیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید