اخبار

برگزاری جشنواره قصه گویی قرآنی در شهرستان نطنز

برگزاری جشنواره قصه گویی قرآنی در شهرستان نطنز
به مناسبت فرارسیدن هفته قرآن و عترت شهرستان نطنز، جشنواره قصه گویی قرآنی با همکاری کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان نطنز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی مشربی گفت: به مناسبت فرارسیدن هفته قرآن و عترت شهرستان نطنز، جشنواره قصه گویی قرآنی با همکاری کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان نطنز برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز افزود: هفته قرآن و عترت شهرستان نطنز با برگزاری انواع برنامه های قرآنی، فرهنگی و... در شهرستان نطنز برگزار شد.

مشربی اظهار کرد: یکی از ویژه برنامه های هفه قرآن و عترت شهرستان نطنز برگزاری جشنواره قصه گویی قرآنی توسط دانش آموزان، نونهالان و نوجوانان بود که قصه های قرآنی را با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان بازگو نمودند.

وی خاطرنشان کرد:این کارگاه با هدف افزایش شناخت دینی کودکان و نوجوانان و آشنایی آنان با مناسبت های مذهبی مشتمل بر مطالعه گروهی و قصه های قرآنی برگزار شد که در این کارگاه با خواندن قصه های قرآنی متناسب با گروه سنی کودکان، برای آشنایی کودکان با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در حوزه دین تلاش می شود.

مشربی هدف از برگزاری این برنامه را نزدیکی و الفت بیشتر کودکان با مضامین با ارزش قرآن کریم دانسته و افزود: کودکان بایستی دریابند که قرآن در تمامی لحظه های زندگی ما حضور تاثیر گذار دارند، این قصه های قرآنی مجموعه ای ارزشمند از پند ها و نصایح هستند که درس زندگی را به نسل ها آموزش می دهند، آینده سازان جامعه با رجوع به این قصص و استخراج اندرز های آن زمینه های مطلوب برای ساخت شخصیت خویش را می یابند.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنزدر پایان تصریح کرد: هفته قرآن و عترت شهرستان نطنز از ۱۹ بهمن آغاز و تا ۲۵ بهمن همزمان با شهرستان های سراسر استان اصفهان ادامه دارد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید