اخبار

سیره شهدا، الهام بخش و الگو ساز است

سیره شهدا، الهام بخش و الگو ساز است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: سیره شهدا، الهام بخش و الگو ساز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در مراسم تجلیل ازخانواده شهید انقلاب شهید مهدی هنردار گفت: سیره شهدا، الهام بخش و الگو ساز است و شهدا ره یافتگان به قرب الهی هستند که با آداب و سلوک معنوی و ایمان و عمل،به این مقام بزرگ نائل شد.

میثم نمکی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر یاد وخاطره روزهای انقلاب اسلامی، افزود: انقلاب اسلامی، انقلاب فرهگی،انقلاب احیای اسلام بود و هرکدام از شهدای این انقلاب نسبت به شهادت خود آگاهی داشته اند.

نمکی افزود: شهادت مرتبتی ویژه از تقرب الهی است، شهدا اهل شهود بودن و با نگاه اشراقی خود از تعلقات و تملقات بریده بودند.

وی احیاء نام شهدا را احیای زندگی کسانی دانست که طعم شهادت را نچشیده اند اما می توانند از شهدا طریق جاودانگی را فراگیرند.

درادامه دکترهنردار برادر شهید انقلاب مهدی هنردار به ابعاد شخصیتی این شهید والا مقام پرداخت.

شهید هنردار در سال ۱۳۳۲ درکاشان متولد شد. این شهیدوالامقام پس ازمبارزه بارژیم طاغوت و به جرم حمایت ازجریان انقلاب وآرمان های دین در روز ۶ بهمن سال ۱۳۵۵ دستگیروپس از۲۰روزشکنجه به دست ساواک به شهادت رسید.

این مراسم با حضور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مهندس ساروقیان شهردارمنطقه۴، سرگردمرتضی ابوالفضلی فرمانده حوزه پنجم امام محمد باقر(علیه السلام)، دکتر هنردار برادر شهید هنردار و جمعی ازمدیران شهرداری منطقه وفعالان فرهنگی منطقه فین ازخانواده شهیدانقلاب شهیدمهدی هنردار برگزار شد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید