اخبار

اختتامیه سومین همایش فصلی تئاتر کوتاه (هفتک) شاهین شهر و میمه

اختتامیه سومین همایش فصلی تئاتر کوتاه (هفتک) شاهین شهر و میمه
اختتامیه سومین همایش فصلی تئاتر کوتاه (هفتک) شاهین شهر و میمه در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن با حضور تاجمیری فرماندار شاهین شهر، جعفری معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به همراه کارشناس مسئول تئاتر استان، خانم جهانگیری عضو شورای اسلامی شاهین شهر، فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهین شهر و میمه و جمعی از مسئولان و پیشکسوتان تئاتر استان در تالار شیخ بهایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در ابتدای آئین اختتامیه همایش تئاتر کوتاه هفتک فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهین شهر و میمه به حاضرین خیر مقدم گفت و ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به مناسبت حضور خانواده شهید قربانی در این مراسم از فداکاری های مدافعان حرم و جان فشانی های آنان مطالبی بیان نمود.

رادمنش در خصوص همایش فصلی تئاتر هفتک اظهار کرد: جشنواره هنرهای نمایشی فصلی هفتک رقابتی نیست و صرفا آثار برای حضور در جشنواره گزینش می شود.

وی در ادامه با اشاره به استقبال ۵۱ اثر از سومین جشنواره تئاتر هفتک افزود: در مرحله نخست، آثار و متون، طراحی و به دبیرخانه جشنواره ارسال می شود و سپس توسط هیئت بازخوانی بررسی و آثار مناسب جهت تولید انتخاب می شوند و امسال حدود ۳۰ اثر به مرحله بازبینی راه یافت.

در ادامه این مراسم اسفندیار تاجمیری فرماندار شاهین شهر و میمه با تبریک ایام الله دهه فجر و تکریم مقام شامخ شهدای مبارزه با استکبار برای دستیابی به استقلال و آزادی و پیشرفت کشور اظهار کرد:

سابقه تاریخی هنر تئاتر و تلفیق دیگر هنرها در این رشته، آن را به رسانه ای زنده و یکی از هنرهای تأثیر گذار هفتگانه بدل کرده است.

تاجمیری، شاهین شهر را دارای رتبه ممتاز در فرهنگ دانست و افزود: شاهین شهر و میمه یکی از توسعه یافته ترین شهرستان ها در حوزه منابع انسانی بوده و در فرهنگ و هنر نیز متمایز است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: آنچه از یک جامعه فرهنگی هنری انتظار می رود، مشارکت باشکوه در راستای حفظ منافع ملی و نیاز جامعه امروز در عرصه بین المللی در انتخابات پیش رو است.

محمدعلی ‌جعفری معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به برپایی جشنوارۀ نمایشی غیررقابتی هفتک در شاهین‌شهر اظهار کرد: برخی از هنرمندان به دلایلی با مسابقه، رقابت و چالش‌های برد و باخت موافق نبوده و برایشان تنها دیده شدن حائز اهمیت است، از این نظر جشنواره هنرهای نمایشی غیررقابتی هفتک می‌تواند الگویی برای سایر شهرها باشد.

وی ادامه داد: این نوع برنامه‌ها به دلیل کاهش هزینه‌های برگزاری و عرضه آثار بیشتر برای عموم مردم می‌تواند، زمینه‌ساز حضور گسترده و پرشور هنرمندان در صحنه نیز باشد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: هنرمندان کم‌توقع‌ترین افرادند، زیرا با عشق و علاقه به هنر و فرهنگ، اثری را برای نمایش به عموم تولید می‌کنند. آن‌ها شایسته‌ترین افراد برای تقدیرند و بسترسازی مناسب در راستای حمایت از این هنرمندان، وظیفه مسئولان و دستگاه‌های متولی فرهنگ و هنر است.

در حاشیه این همایش، از هنر هنرمند فقید محمدرضا کریمی تقدیر و تندیس سومین جشنواره تئاتر کوتاه هفتک را به خواهر وی اعطا کردند.

همچنین به مناسبت ایام الله دهه فجر از خانواده شهید مدافع حرم علیرضا قربانی تقدیر و تجلیل شد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید