اخبار

برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری کارگروه فضای مجازی استان اصفهان

برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری کارگروه فضای مجازی استان اصفهان
دومین جلسه شورای سیاست گذاری کارگروه فضای مجازی استان اصفهان با حضور رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در شورای سیاست گذاری کارگروه فضای مجازی استان اصفهان بر ضرورت تولید محتوای موثر در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: شناسایی ظرفیت‌های اصفهان و شهرستان‌ها از جمله وظایفی است که در کمیته فضای مجازی لازم است پیگیری شود و در ادامه آن از این ظرفیت‌ها برای تولید محتوای خوب بهره ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به نوپا بودن کسب و کار دیجیتال بر ضرورت فرهنگ سازی در این زمینه تاکید کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه‌های حوزه دیجیتال در رونق کسب و کار این حوزه موثر است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به امر آموزش فضای مجازی اظهار کرد: از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان نیز برای آموزش سواد رسانه‌ای می‌توان بهره برد همچنین لازم است کارها و فعالیت‌های خود را از آموزش صحیح متولیان فضای مجازی در استان و شهرستان‌ها آغاز کنیم.

محمدرضا بهمنی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شورای عالی فضای مجازی گفت: این ارتباطات منجر به تفاهم نامه ای شد که بر اساس آن مقرر شد کارگروه‌های استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در سطح کشور به دبیری ارشاد با سه هدف تولید محتوا، کسب و کارهای فضای مجازی و آموزش فعالیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته محتواهایی برای فضای مجازی در سطح کشور تولید کردیم، اظهار کرد: این محتواها که از جمله آن کلیپ، موشن گرافی و.. بود را روی سامانه ساند که دسترسی آن برای همه کشور آزاد است، بارگذاری کردیم تا برای اطلاع رسانی در فضای مجازی از این محتوا استفاده کنند.

بهمنی در ادامه با اشاره به دومین نمایشگاه ملی توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی با رویکرد کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه دومین نمایشگاه در فضای کسب و کار و اولین نمایشگاه با موضوع فرهنگی در کشور است و با توجه به اینکه رسالت ما فرهنگی است بنابراین برگزاری این نمایشگاه برای مجموعه وزارت ارشاد بسیار مهم بوده و البته ما علاقه مند هستیم تولیدات فضای مجازی به منجر به ارزش افزوده شود.

در این جلسه همچنین سایر اعضا به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

خاطرنشان می‌شود، دومین جلسه شورای سیاست گذاری کارگروه فضای مجازی استان اصفهان ذیل شورای فرهنگ عمومی استان با حضور سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتای استان، محمدرضا شواخی زاده معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز استان، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی مسئول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان و رامین سنمار رئیس مرکز آسیب شناسی وسلامت فضای تولید و تبادل اطلاعات استان  ،۲۷ بهمن در دفتر مدیرکل برگزار شد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید