اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت مبعث رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت مبعث رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت مبعث رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) پیام تبریکی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت مبعث رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)   پیام تبریکی منتشر کرد.

در متن این پیام آمده:

 

بسمه تعالی

روز مبعث از جمله رویدادهایی است که در تاریخ زندگی بشریت به‌عنوان روز بسیار بزرگی باقی مانده، بعثت پیامبر(صلی الله علیه و آله) منشا و نقطه عطف تحولی بزرگ در جهان است. مبعث یادآور واقعه عظیم عالم خلقت و آغاز رسالت بزرگ خاتم پیامبران حضرت محمد ( صلی الله علیه و آله و سلم ) است. این آغاز نورانی سراسر رحمت و هدایت و سعادت برای بشریت در طول تاریخ بوده و تا ابد نیز خواهد بود.

بعثت پیامبران سرآغاز فصل جدیدی از زندگی بشر است و بعثت پیامبر(صلی الله علیه و آله) به عنوان خاتم الانبیا عالی ترین موهبتی است که پروردگار عالمیان به بشر ارزانی داشته تا از رهاورد آن، جان‌ها از پلیدی شرک و بت پرستی زدوده شود و با تربیت نفوس در پرتو تعالیم کتاب آسمانی و معارف دینی، قسط و عدل در جامعه انسانی حکم فرما شود و آدمی بر فراز آسمان عبودیت و کمال نائل آید و بدین ترتیب حجت بر همه افراد بشر از مومن و کافر تمام شود.

مبعث حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) در ۴۰ سالگی ایشان رخ داد و در شبی فرشته وحی به یکباره بر او نازل گردید، با این پیام: «بِسْمِ الله الرَّحمنِ الرَّحیم، اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ، خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ، اقْرَأْ وَرَبُّکَ الْأَکْرَمُ، الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ، عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ» بخوان به نام پررودگارت که آفرید. او انسان را از خون بسته. بخوان به نام پروردگارت که گرامی‌تر و بزرگ‌تر است. خدایی که نوشتن آفرید. به انسان آموخت آنچه را که نمی‌دانست.

مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در این خصوص فرموده اند: روز مبعث، بی شک بزرگ ترین روز تاریخ بشر است.

عید سعید مبعث، عید رسالت و جشن برگزیدگی پیامبر بزرگ اسلام، روز تکامل انسان و آشکار شدن گنج‌های پنهانی عقل در وجود انسان بر همگان به ویژه اهالی محترم فرهنگ، هنر و رسانه تهنیت باد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید