اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را منتشر کرد.

در متن این پیام آمده:

 بسمه تعالی

هنر فاخر تئاتر همواره به دنبال ایجاد بستری مناسب به منظور رشد و ارتقای اندیشه های پاک و انسانی بوده و از هنرهای قدیمی و پرطرفداری است که دارای ویژگی‌هایی از جمله ارتباط مستقیم هنرمند با مخاطب بوده و می‌تواند در انتقال مفاهیم و ارزش‌های انسانی بسیار اثرگذار باشد.
نمایش از دیرباز مورد توجه مردم بوده و هنرمندان این عرصه ارزشمند توانسته‌اند با درک درست نیازهای فکری و روحی مخاطبان و با تلاش و کوشش هنرمندانه در جذب علاقه مندان این هنر برای گسترش فرهنگ کشور عزیزمان افتخار آفریدند.
اکنون نیز به مدد و کوشش هنرمندان این هنر اثرگذار، محکم و استوار به حرکت خود ادامه داده و با پشتوانه فکری بزرگانش، همراه با نشاط و نیروی سرشار جوانانش حضور خویش در صحنه ها تثبیت نموده است.
اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ، هنر و تمدن ایران اسلامی با سابقه تاریخی دیرینه در این حوزه دارای مکتب هنری بوده و هنرمندان مطرحی از این شهر توانستند با هنرنمایی خود در صحنه نمایش در ذهن مخاطبان ماندگار شوند.
در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» به عنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می‌شود.

تقارن این روز با نوروز باستانی را تبریک عرض کرده و برای هنرمندان اعم از پیشکسوتان و جوانان، علاقه‌مندان و مخاطبان مهربان که سرمایه بزرگ این هنر هستند بهترین ها را آرزوها را دارم.

محمدعلی انصاری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید