اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز پیام تبریکی ارسال نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز پیامی را منتشر کرد.
در متن این پیام آمده:

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز

بسمه تعالی

حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام) از همان ابتدای حیات شریفش نور ایمان را از پدر بزرگوارش امیرمؤمنان علی(علیه السلام) دریافت نموده و در ظلّ هدایت دو برادر معصومش، حضرت امام حسن(علیه السلام) وحضرت امام حسین(علیه السلام) پرورش یافت و علوم و اسرار الهی را مستقیماً از اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) آموخت.

ابعاد شخصیت ایمانی حضرت عباس (علیه السلام) در زیارتنامه ایشان متبلور گردیده که در فرازی از این زیارت نامه آمده: السلَامُ عَلَیک أَیهَا الْعَبْدُ الصَّالِحُ....سلام بر توای بنده صالح در این فراز از زیارت نامه حضرت عباس(علیه السلام) عبد صالح خطاب می شود.

از آیات قرآن کریم این نکته به دست می آید که مهمترین شاخصه عبد صالح بودن ایمان به خداوند، رسول و ولی او و اطاعت از آنها و عمل صالح مطابق با این ایمان می باشد. حضرت عباس (علیه السلام) مصداق بارز این آیات می باشد.

در زیارتنامه حضرت عباس(علیه السلام) چند صفت برجسته برای ایشان ذکر شده است: تسلیم حق، مصدّق، وفا، عبد صالح، بصیر، دارای ایمان محض.... همچنین در احادیث دیگری که از أئمه(علیهم السلام) به ویژه امام سجاد(علیه السلام) و امام صادق(علیه السلام) رسیده است، بیانگر مرتبه والای ایمان آن بزرگوار است.

سالروزمیلاد حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام، روز جانباز نام گذاری شده است. حضرت عباس علیه السلام بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلی‌گاه ایثار و جانبازی نمود.

ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای همه هم وطنان عزیز چهارم شعبان سالروز میلاد خجسته حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) و روز جانباز را به تمامی دلباختگان اهل بیت (علیهم السلام) به ویژه جانبازان معزز و خانواده‌های گرانقدر شأن و همچنین مردم شهیدپرور استان اصفهان تبریک عرض نموده و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره خون شهدا و دلاوری جانبازان و از خودگذشتگی ایثارگران است را از خداوند متعال مسالت دارم.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید