اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی پیامی منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی پیامی را منتشر کرد.
 
در متن این پیام آمده:
بسمه تعالی
 
دوازدهمین روز از بهار هر سال یادآور حماسه پرشکوه همه پرسی ملت بزرگ ایران برای تاسیس نظام حکومتی با عنوان جمهوری اسلامی و روزی است که مردم با رای حدکثری خود به جمهوری اسلامی خواسته هایشان را تحقق بخشیدند.
نهالی که آن روز ایرانیان از هر قوم و نژاد و جنسیت و دین و مذهب در این سرزمین کاشتند، اکنون چنان سرسبز، تنومند و بارور شده که در برابر تندبادهای روزگار به خوبی قامت افراشته دارد و به مدد دو بال جمهوریت و اسلامیت، همانند همای سعادت، بهروزی آحاد ملت و تحقق شعارها و آرمان‌های انقلاب را هدف راستین خود نهاده است.
تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آنان نیز می توانند بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده خداوند تبارک و تعالی را ببینند؛ همان وعده پیروزی مستضعفان بر مستکبران را، که کتاب وحی، آن را نوید می‌دهد.
به راستی 12 فروردین روز تحقق آرمان های بلند مردم بود؛ مردمی که در راه انقلاب، زندان ها، تبعیدها، شکنجه ها، سختی ها و محرومیت های زیادی کشیدند و شهادت بهترین فرزندان خود را دیدند، بعد از پیروزی انقلاب، در یک همه پرسی تاریخی، برای تحقق آرمان های والای شهیدان، به استقرار جمهوری اسلامی، رأی دادند.
در این روز حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی با اعلام رسمی جمهوری اسلامی ایران و به منظور تشکر از آری قاطع ملت ایران به الگوی حکومت جمهوری اسلامی، پیامی صادر کردند که در بخشی از این پیام آمده: صبحگاه ۱۲ فروردین - که روز نخستین حکومت الله است - از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.
با تبریک این عید و یوم الله بزرگ به همه به خصوص اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان اصفهان، موفقیت همگان را در راستای آرمان های بلند امام راحل (ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است، از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.
 
محمدعلی انصاری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
 
 
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید