اخبار

صنوف فرهنگی، هنری استان مشمول قانون بیمه بیکاری می‌شوند

صنوف فرهنگی، هنری استان مشمول قانون بیمه بیکاری می‌شوند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به شیوع ویروس کرونا، از تخصیص بیمه بیکارى به کارکنان صنوف فرهنگی هنری استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری از تخصیص بیمه بیکارى به پرسنل موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه ها، کانون های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفا به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده و کارگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند خبر داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری این دسته از صنوف لازم است ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس http://Bimebikari.mcls.gov.ir‏ ثبت نام اولیه را انجام دهند تا مهلت ۳۰ روزه آنان تمام نشود.
وى افزود: تمام مشاغلی که به صورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده اند شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد وکسانی که در سامانه فوق ثبت نام می‌کنند لازم است علت بیکاری را گزینه  حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.
حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند، خاطرنشان کرد: اشخاصی که به صورت خویش فرما بیمه شده اند( مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول این قانون نیستند.

۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید