اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان پیامی را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان پیامی را منتشر کرد.
در متن این پیام آمده:

بسمه تعالی

حضرت علی اکبرعلیه السلام فرزند امام حسین علیه السلام و به گفته ایشان أشبه الناس خَلقاً، خُلقاً و منطقاً برسول اللّه یعنی از لحاظ صورت و سیرت اخلاقی کاملاً به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) شباهت داشت، به طوری که نقل شده است هر وقت کسی مشتاق دیدار رسول خدا(صلی الله علیه و آله)) می شد به چهرۀ مبارک حضرت علی اکبر(علیه السلام) نگاه می کرد.

 

بدون شک شباهت حضرت علی اکبر(علیه السلام) به رسول خدا(صلی الله علیه و آله) تنها به ظاهر محدود نمی شود بلکه علاوه بر بعد ظاهری و جسمانی از نظر معنوی، انسانی، اخلاق و شخصیت نیز به حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) شباهت دارند.

 

ایشان در خلق پسندیده و کلام بلیغ همچون پیامبر اکرم محمد صلی الله علیه و آله بودند و حضور شجاعانه و قدرتمندانه در میدان نبرد با داشتن هدفی الهی و دارا بودن فضایل اخلاقی بسیار شگرف، حضرت علی اکبر(علیه السلام) را به عنوان یک الگوی جاودان مبدل ساخته است.

 

حضرت علی اکبر(علیه السلام) با آن که امام نبود و ظرفیت وجودی اش به اندازه امام حسین علیه السلام نمی رسید، اما دارای فضایل اخلاقی بود که او را به الگویی دوست داشتنی در میان جوانان مبدل ساخته است و جوانان با پیروی از فضایل اخلاقی ایشان می‌توانند راه سعادت و رستگاری را بپیمایند.

 

ضمن تبریک سالروز تولد حضرت علی اکبر علیه السلام) به همگان به ویژه جوانان عزیز که آینده سازان کشور عزیزمان هستند، در این روز پر خیر و برکت آرزو می‌کنم آینده نظام اسلامی به دست جوانان این مرز و بوم که الگوگیری از آن جناب را چراغ راه خویش قرار دادند درخشان تر از پیش شود.

 

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ۲۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید