اخبار

اهالی فرهنگ و هنر به جهش تولید محصولات فرهنگی توجه ویژه داشته باشند

اهالی فرهنگ و هنر به جهش تولید محصولات فرهنگی توجه ویژه داشته باشند
مرتضی نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه شروع سال 99 و باتوجه به شعار سال، گفت: در سال جهش تولید، کمیت و کیفیت تولیدات داخلی مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مرتضی نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم در مورد نمود «جهش تولید» در محصولات فرهنگی و هنری گفت: یکی از موضوعاتی که در سال جدید باید به آن بسیار توجه کنیم موضوع فرهنگ و هنر است. و در کنار آن فرهنگ‌سازی درست در سبک زندگی افراد است؛ اگر این موضوعات در سال ۹۹سرلوحه اقدامات تولیدکنندگان قرار بگیرد می‌توانیم گامی موثر در جهت تولید محصولات با کیفیت در تمام عرصه‌ها برداریم.

نادری افزود: اگر مصرف کالاهای ایرانی را در پیش مقدمه تولیدات خود قرار دهیم بدون شک می‌توانیم تولیداتی داشته باشیم که در سطح بین‌المللی با کالاهای خارجی به لحاظ کمی وکیفی رقابت کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سمیرم، در مورد توجه به کیفیت تولیدات تاکید کرد: جهش تولید زمانی اتفاق می‌افتد که زیرساخت‌ها از جمله فرهنگ‌سازی در مصرف و تولید مورد توجه قرار بگیرد، جهش تولید در محصولات فرهنگی و هنری از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه اهالی فرهنگ و هنر قرار بگیرد.

مرتضی نادری ادامه داد: کشور ما به لحاظ عقبه فرهنگی دارای تاریخچه عمیقی است ولی متاسفانه به لحاظ تولیدات فرهنگی آنگونه که باید، پیشرفت نداشته ایم، و با توجه به نامگذاری سال ۹۹ به سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، این جهش تولید، تنها مربوط به مسائل اقتصادی نیست و می‌تواند بخش عظیمی از تولیدات در حوزه فرهنگی و هنری آن مربوط به آموزش و پرورش، تولیدات سینمایی، صنایع دستی و پیشرفت‌های هنری هم باشد تا شاهد حضور تولیدات فرهنگی و هنری ایران در جشنواره‌های بین المللی باشیم.

وی یادآور شد: تولید بازی‌های رایانه‌ای، فیلم‌های متناسب با ذائقه‌های متفاوت سنی، تولید شبکه‌های اجتماعی متنوع با توجه به زیرساخت‌ها و بسیاری از محصولات فرهنگی دیگر که وارد کشور ما می‌شود همه نشانگر این است که تولیدکنندگان این کالاهای خارجی ذائقه مردم را شناخته و متناسب با عادات رفتاری مردم یک سرزمین اقدام به تولید محصولات فرهنگی کرده‌اند؛ تولیدکنندگان داخلی باید به خواسته‌های متقاضیان داخلی توجه کرده و محصولاتی تولید کنند که خواسته مصرف کنندگان را درسطح ملی و جهانی برطرف کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمیرم، افزود: جهش تولید در تمام حوزه‌ها باید همراه حمایت‌هایی ملی به صورت قانونی صورت بگیرد و موانع موجود بر طرف شود تا در تمام حوزه‌ها علی‌الخصوص عرصه فرهنگ و هنر شاهد تولیدات بهینه متناسب با خواسته مردم باشیم.

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید