اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی پیامی را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 20 فروردین روز هنر انقلاب اسلامی پیامی را منتشر کرد.
در متن این پیام آمده:

بسمه تعالی

 

هر انقلابی برای ماندگاری خود از ابزار مختلفی استفاده می کند، این ابزار ها عموما رویکردی ایجابی و سلبی داشته اند و بر جنبه های تبلیغی و ترویجی آن تاکید ورزیده است. انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اما به واسطه ویژگی خاستگاهی و مبنایی به عنوان یک مدل ممتاز در جهان معاصر توانست در قالب یک مکتب تعلیمی و تحقیقی از همه ظرفیت های ممکن به ویژه ظرفیت هنر استفاده کند.

نگاه انقلاب به مقوله هنر و هنر متعهدانه در خدمت انقلاب زاویه دید و نگرش ویژه ای را در مواجهه با مبانی گفتمانی انقلاب اسلامی به وجود آورد. نیک روشن است ترویج اصول انقلابی گری در فرهنگ انقلاب اسلامی از منظر هنر و هنرمندان در حقیقت مبتنی بر همان تعریفی است که معمار کبیر انقلاب اسلامی مطرح فرمودند: هنر عبارت است از دمیدن روح تعهد در انسانها.

بر این مبنا هم هنر وجاهتی معنوی و مکتبی دارد و هم هنرمندان متعهد بر پایه آموزه های دینی و باورهای ارزشی می‌کوشند تصویری خلاقانه و ارزشمدارانه در بستر حیات انقلاب اسلامی ارائه و خلق کنند.

مجاهدت هنرمندان متعهد در تبیین مولفه های فکری و عقیدتی انقلاب و نیز تصویرگری هنرمندانه از حماسه آفرینی ها و ایثارگری ها و نیز پیکار فرهنگی با نظام سلطه و مستکبر جهانی با زبان و ابزار هنر، رسالت سنگین اما پر ارزشی است که سهم آنان را در تقویت بنیان های انقلاب اسلامی برجسته می سازد.

20 فروردین را روز هنر انقلاب اسلامی نامیده اند تا بر اهمیت نقش هنر و هنرمندان انقلابی تاکید گردد و بهانه و فرصتی برای یاد کرد و تکریم مجاهدانه این جبهه فراهم شود. تکریم و یاد کرد مجاهدان هنرمندی همچون سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی که در حوزه اندیشه هنر انقلاب اسلامی توانست گام های بلندی را با تولید و تالیف آثاری هنرمندانه و متعهدانه بردارد بی تردید توجه بیشتر به ظرفیت های هنری انقلاب اسلامی که همواره موردتاکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست خواهد توانست ابعاد ناپیدا، ناشناخته این جریان اعجاز گونه قرن ( انقلاب اسلامی) را بیشتر و گسترده تر بازشناسی و معرفی کند.

با تکریم یاد و خاطره شهید والامقام مرتضی آوینی و شهدایی که هنرمندانه زیستند و هنرمندانه شهادت را برگزیدند این روز پر افتخار را به تمامی هنرمندان متعهد و با بصیرت استان هنر آفرین و شهید پرور اصفهان تبریک می گویم.

محمد علی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید