اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت نیمه شعبان

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت نیمه شعبان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت نیمه شعبان پیامی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت نیمه شعبان پیامی را منتشر کرد.

در متن این پیام آمده:

بسمه تعالی

انتظار، در فرهنگ شیعی دارای مفهوم و ماهیت کاربردی است که رفتار خاصی از آن نشأت می‌گیرد. در این تعریف، انتظار، صرفاً چشم به راهی ناشی از یک حالت روحی معمول و متعارف نیست؛ بلکه ناشی از یک اعتقاد درونی و برانگیزاننده است که به بیرون سرایت می‌کند و عمل می‌انجامد.
رابطه این باور قلبی با اقدام عملی، چنان استوار و مستحکم است که در روایات، این باورداشت درونی، یک رفتار و عمل معرفی شده و بلکه «افضل الاعمال» نام‌گذاری شده است.
دلیل این امر، این است که این باور درونی، چنان در انگیزش اراده و خواست انسان منتظر، کارساز و نقش‌آفرین است که ذهن او را به سوی آن هدف مورد انتظار، جهت می‌بخشد و باور او را در راستای تحقق آنچه در انتظار آن است، به عزم و اراده تبدیل می‌کند.
اگر می‌بینیم در احادیث و روایات، این همه از فضیلت و ارزش انتظار و ارج گذاری منتظران، سخن به میان آمده و از انتظار ظهور مهدی(عج)، با عناوین و اوصافی چون برترین عمل، بافضیلت‌ترین عبادت، محبوب‌ترین عمل در پیشگاه الهی و دیگر تعابیر بیان شده از ارتباط و پیوستگی این باور درونی با عملکرد بیرونی و رفتارهای سازمان یافته فردی و اجتماعی انسان منتظر، حکایت دارد.
از نظر جایگاه اعتقادی نیز، انتظار ظهور مهدی(عج) از چنان عظمتی بر خوردار است که در روایات، قرین اصول و قواعد اساسی دین، نظیر توحید و نبوت، ذکر شده است.
انتظار ظهور مهدی(عج)، انتظار تحقق همه خوبی‌ها است، در این انتظار، بشریت، چشم به راه است تا آنچه را که بر اساس فطرت پاک خدایی، در آرزوی آن بوده و هیچ‌گاه به صورت کامل به آن دست نیافته است، به دست آورد.
چنین انتظاری، به همان میزان که بزرگ و عظیم است، اقتضائات و بایسته‌های متناسب خود را می‌طلبد، از خداوندمتعال خواهانیم ما را از منتظران حقیقی حضرتش قرار دهد.
ضمن گرامی داشت نیمه شعبان ایام پرنور و سرور میلادحضرت مهدی موعود(عج) ، هفته «سربازان گمنام امام زمان (عج)» را به همه منتظران آن حضرت تبریک گفته و به ارواح مطهر شهدا و روح ملکوتی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)  درود فرستاده و برای همه خدمتگزاران  نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه سربازان گمنام امام زمان (عج) آرزوی توفیق و سربلندی داریم.

محمدعلی انصاری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید