اخبار

فعالیت جهادی کانون فرهنگی هنری یاسین روستای دره‌بید فریدن در راستای مقابله با کرونا

فعالیت جهادی کانون فرهنگی هنری یاسین روستای دره‌بید فریدن در راستای مقابله با کرونا
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن گفت: به همت مدیر مسوول و اعضاء کانون فرهنگی هنری یاسین روستای دره بید از توابع شهرستان فریدن تاکنون تعداد چهار هزار جفت دستکش استریل تولید و توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سیده مریم عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن با اعلام این خبر گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد، بزرگترین تشکل مردم نهاد هستند که با سابقه بیش از نیم قرن فعالیت، همواره پیش قدم در انجام فعالیت های فرهنگی و اقدامات جهادگرانه در سطح روستاها و شهرها بوده اند.

وی در ادامه افزود: اگر چه شیوع ویروس کرونا در ابتدا به ظاهر موجب تعطیلی مساجد و به طبع کانون های فرهنگی و هنری شد؛ ولیکن دغدغه مندی مدیر مسئولان و اعضاء همیشه در صحنه کانون های فرهنگی هنری مساجد موجب شد تا فعالین فرهنگی آستین همت را بالا زده و در خط مقدم جبهه سلامت، به تولید برخی اقلام بهداشتی ضروری مبادرت ورزند.

عبدالهی افزود: این روزها کانون های فرهنگی هنری مساجد به شکل خودجوش پا در میدان رزم نهاده و در فضای مجازی و حقیقی برای پیشگیری از شیوع این‌ بیماری در حال تلاش و فعالیت هستند، یکی از این کانون ها، کانون یاسین روستای دره‌بید واقع در شهرستان فریدن است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن گفت: این کانون با همکاری دهیاری روستا از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا حرکت جهادی و خودجوش را آغاز کرده و روزانه تعداد ۳۰۰ تا ۵۰۰ جفت دستکش استریل تولید می نماید. وی در ادامه افزود: متوسط افراد شرکت کننده در این طرح خداپسندانه ۱۲ تا ۲۴ سال می باشد که این افراد در پایان هر روز، اقلام بهداشتی تولید شده را در میان نیروهای داوطلب و خادمین سلامت، افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا، نانوایی ها و فروشگاهها توزیع می نمایند.

عبدالهی همچنین از اعلام آمادگی چند کانون فرهنگی هنری دیگر شهرستان، جهت شرکت در این طرح جهادی خبر داد.

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید