اخبار

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل به مناسبت بزرگداشت روز هنر انقلاب اسلامی

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل به مناسبت بزرگداشت روز هنر انقلاب اسلامی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل در پیامی به مناسبت بیستم فروردین، روز هنر انقلاب اسلامی را به هنرمندان و فعالان عرصه هنر تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی در پیامی به مناسبت بیستم فروردین، روز هنر انقلاب اسلامی را به هنرمندان و فعالان عرصه هنر تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

به نام برترین هنرمند هستی

 هنر بواسطه خلاقیتی که خداوند متعال در وجود انسان قرار داده جایگاه رفیعی یافته تا در قالب آثار مختلف هنری تجلی یابد و چشم و دل مخاطبان را به افق های روحانی، روشن سازد.

هنر همانگونه که رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی ) فرموده اند زبانی است که می تواند پیام انقلاب را به اعماق جامعه رسوخ دهد.

وظیفه هنر انقلاب اسلامی نشر معارف الهی است چرا که با خون سرداران و شهیدان بزرگی که در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند، به ثمر نشسته و جلوه‌ای دیگر پیدا کرده است.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی و تبریک به تمامی هنرمندان هنردوست شهرستان و خانواده‌های معظم شهدا و هنرمندان شهیدپرور، خصوصآ به خانواده های معظم 68 لاله پرپر شده این خطه کویری که دستی به قلم هنر داشته و فعالیت هنری داشته اند؛ امیدوارم همانند گذشته شاهد پویایی و پیشرفت و تعالی هنر انقلاب اسلامی باشیم و با یاری شما عزیزان و بر اساس علاقه و باور قلبی و ایمانی قوی در این عرصه گام برداشته و آثار هنری ارزشمند، اصیل، فرهنگ ساز و بر پایه ارزشهای انقلابی برای مردم شهرستان شهیدپرور آران و بیدگل خلق نماییم و در حوزه ی هنر و فرهنگ بیش از پیش موفق باشیم.

 توفیق همگان را از پیشگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

خاطر نشان می شود، روز ۲۰ فروردین سال ۱۳۷۲، یادآور عروج هنرمند اهل قلم، سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی است. این شهید بزرگوار (راوی با صفای روایت فتح، سردبیر مجله ادبی و هنری سوره، شهید قلم) تمام لحظه‌های عمر با برکت خود را به ویژه پس از انقلاب اسلامی، در مسیر به فعلیت رساندن ارزش‌ها و احکام اسلامی در قالب هنر صرف کرد و به حق، در این راه، خدمات ارزنده کم نظیری را در عرصه‌های گوناگون و گسترده هنر و اندیشه از خود به یادگار گذاشت، پس از شهادت ایشان، روز بیستم فروردین ماه، از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نام گذاری شد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید