اخبار

همدلی و همراهی میان مردم و مسئولین در مقابله با ویروس کرونا باعث افتخار و سربلندی است

همدلی و همراهی میان مردم و مسئولین در مقابله با ویروس کرونا باعث افتخار و سربلندی است
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمینی شهر گفت: همدلی و همراهی بوجود آمده میان مردم و مسئولین در این شرایط باعث افتخار و سربلندی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محمد حسین محمدی فشارکی گفت: رکود ایجاد شده در فعالیت های فرهنگی و هنری اگر چه باعث صدمه به این حوزه ها شده اما با فراهم کردن شرایطی و با بهره گیری از ابزار فضای مجازی می توان تا حدودی این خلا را برطرف کرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمینی شهر با اشاره به مسئولیت این اداره در کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در شهرستان گفت: همدلی و همراهی بوجود آمده میان مردم و مسئولین در این شرایط باعث افتخار و سربلندی است.

وی با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی جامعه پزشکان و پرستاران گفت: انصاف آن است که جامعه ما امروز قدردان زحمات این عزیزان باشد که همینگونه هم هست.

محمدی فشارکی با اشاره به تاثیر مقوله های فرهنگی و هنری در ایام در خانه ماندن مردم گفت: پناه بردن مردم به کتاب، فیلم، موسیقی و... نشان دهنده آن است رسالت حوزه فرهنگ و هنر در این ایام نیز کمتر از گذشته نیست و گذراندن این دوران بدون مراجعه به این مقوله ها شاید سخت تر باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمینی شهر در بخش دیگری از این مصاحبه به نگاه دینی به موضوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد در این وانفسا نگاه دینی انسان معاصر نیز قدسی تر شده است و این موضوع حتی برای کسانی که دیدگاهای دینی هم ندارند هم به گونه ای محرز شده است.

محمدی فشارکی گفت: بدون شک تاثیر گذاری ویروس کرونا بر سبک زندگی ما و همه فعالیت ها و حتی برنامه های فرهنگی و هنری تا مدتها باقی خواهد ماند به گونه ای که سبک رفتاری ما به دوران قبل و بعد از کرونا تقسیم خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این ایام گفت تقریبا اکثر کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان دراین روزهها همگام و همراه با دیگر عزیزان به مقایله با ویروس کرونا پرداخته و در امر ضد عفونی کردن محله های شهر فعال بوده اند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمینی شهر اظهار امیدورای کرد با ریشه کنی این ویروس منحوس زندگی مردم به روال عادی خود برگردد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید