اخبار

ادامه جهاد کرونایی کانون‌های مساجد استان اصفهان با بیش از ۱۰۰۰ برنامه

ادامه جهاد کرونایی کانون‌های مساجد استان اصفهان با بیش از ۱۰۰۰ برنامه
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان اصفهان با بیان اینکه نزدیک به ۲ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد استان فعالیت می کنند، گفت: کانون های فرهنگی استان از ابتدای شیوع کرونا در کشور برنامه های خود برای مقابله با این ویروس را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام محمدرضا نیستانی با بیان اینکه تا کنون بیش از یک‌هزار برنامه برای مقابله با بیماری کرونا توسط کانون های فرهنگی هنری استان برگزار شده است، گفت: حدود 500 کانون در استان اصفهان به صورت ویژه در زمینه کرونا فعالیت می کنند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان افزود: تمامی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در همه شهرها و روستاها از ابتدای این اپیدمی نسبت به اطلاع رسانی و آموزش های بهداشتی به اعضا و مخاطبان خود از روشهای مختلف مجازی، پیامکی، بلندگوهای مساجد و... اقدام کردند.

 

وی ادامه داد: حدود 500 کانون فرهنگی هنری استان اصفهان در زمینه توزیع اقلام بهداشتی، ضد عفونی و گند زدایی معابر روستا و محله های اطراف، دوخت و توزیع ماسک، تهیه و توزیع سبدهای معیشتی برای نیازمندان، کمک به انسداد راه ها با دستور ستاد کرونا و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، هنری و کتابخوانی از طریق فضای مجازی فعالیت می کنند.

 

حجت الاسلام نیستانی در ادامه به پویش مردمی «مؤذن محله» اشاره کرد و گفت: روایتی از امام رضا(ع) نقل شده است که شخصی نزد امام (علیه‌السلام) رسید و از بیماری خود و بستگانش گله‌مند بود، حضرت فرمود: «در منزل اذان بگو». آن شخص نقل می کند که من این کار را انجام دادم و بیماری از من و خانواده ام دور شد.(الکافی ج 3 ص 308 و الکافی ج 6 ص 10).

وی ادامه داد: با تأسی به این سخن امام هشتم (علیه‌السلام) پویشی مردمی با عنوان «مؤذن محله» راه‌اندازی کردیم؛ چرا که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اغلب مساجد، مردم از برکت شنیدن صدای اذان در محله ها محروم شده اند؛ لذا با عنایت به فضایل اذان گفتن با صدای بلند در کلام اهل بیت (علیهم السلام) در رفع بلاها و بیماریها و احیای این فریضه با برکت؛ این پویش راه‌اندازی شد که طی آن «جوانان و نوجوانان برای شرکت در آن باید هنگام اذان، در حیاط ها، پشت‌بام‌ها و بالکن منازل با صدای بلند اذان بگویند و فیلم این اقدام خود را که به صورت افقی تهیه شده است، از طریق پیامرسان‌ها با هشتگ # موذن_محله ارسال کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در ادامه به برنامه های متفاوت نیمه شعبان امسال توسط کانون های مساجد اشاره کرد و تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان برنامه های امسال خود برای میلاد امام زمان(عج) را به صورت کوتاه و سیار در خیابانها و کوچه ها و به نحوی که مردم از بالکن‌ها و پشت بام خانه ها بیننده باشند، برگزار کردند.

وی افزود: اعضای کانون های مساجد استان اصفهان مصادف با شب میلاد امام زمان(عج) راس ساعت 21 برنامه همزمان استغاثه و دعای فرج حضرت ولی عصر(عج) را از منازل خود برگزار کردند.


حجت الاسلام نیستانی همچنین به کمکهای بهداشتی و معیشتی به مناسبت نیمه شعبان اشاره کرد و تصریح کرد: کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان هزینه های برنامه های ویژه نیمه شعبان را به کمکهای بهداشتی و معیشتی اختصاص دادند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید