اخبار

برگزاری اولین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال 99 در آران و بیدگل

برگزاری اولین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال 99 در آران و بیدگل
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از اولین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال جاری با حضور امام جمعه شهرستان، معاون فرماندار و اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل در جمع اعضای این شورا بر رعایت موازین طبق مسائل کلی کشور تأکید کرد و گفت: با وجود بیماری کرونا در جامعه سعی می کنیم با هدف سلامتی شهروندان، تا زمانی که مجوز رسمی برای باز شدن اماکن متبرکه و برگزاری محافل قرآنی صادر نشده خط شکن نباشیم و در راستای فعالیتهای ستاد مقابله با ویروس کرونا حرکت کنیم.

امام جمعه شهرستان با اشاره به اینکه شاکله کودکان تا 6 سالگی شکل می گیرد افزود: بخش هایی از برنامه ها و فعالیت های قرآنی لازم است ویژه کودکان و با محوریت سبک زندگی در دستور کار مسئولین مربوطه قرارگیرد.

سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل نیز در این جلسه ضمن تشکر از همراهی مؤسسات فرهنگی قرآنی و کانون های فرهنگی هنری مساجد که با تعطیلی مراکز خود کمک زیادی به سلامت شهروندان نمودند، اظهار کرد: مؤسسات فرهنگی قرآنی شهرستان نیز همچون کانون های فرهنگی هنری مساجد با تهیه و اهداء بسته های معیشتی و بهداشتی به خانواده های کم بضاعت قرآنی در راستای رفع بخشی از نیاز‌های مردم و ارتقای سطح سلامت شهروندان و همیاری با مدافعان سلامت حوزه بهداشت و درمان تلاش کردند.

ضابطی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی چگونگی فعالیت های قرآنی توسط مؤسسات فرهنگی قرآنی در ماه مبارک رمضان با وجود بیماری کرونا عنوان کرد.

وی ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد و مؤسسات فرهنگی قرآنی شهرستان، همچون سال های گذشته فعالیت های قرآنی خود را انجام خواهند داد لذا به خاطر شرایط فعلی جامعه و جلوگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا در جامعه و سلامت شهروندان، بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا این فعالیتها از طریق فضای مجازی صورت می پذیرد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید