اخبار

شرایط بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد هنری استان اصفهان اعلام شد

شرایط بازگشایی آموزشگاه‌های آزاد هنری استان اصفهان اعلام شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از بازگشایی آموزشگاه های آزاد هنری در چارچوب و شرایطی ویژه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محمدعلی جعفری با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس اعلام دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، در راستای برنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و بهبود نسبی شرایط عمومی برای آغاز به کار صنف‌ها و مراکز با آسیب کمتر و با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، آموزشگاه های آزاد هنری می‌توانند فعالیت خود را در چارچوب‌های ویژه‌ای آغاز کنند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: برای شروع دوباره فعالیت، اطلاعات هر واحد آموزشگاهی می بایست در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(salamat.gov.ir )   ثبت و کد رهگیری دریافت شود .

وی گفت: پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در موضوع بهداشت محیط و ضدعفونی مداوم تجهیزات و مکان مورد استفاده توسط آموزشگاه‌های آزاد هنری باید به دقت رعایت شود.

جعفری کلاس‌های تک نفره (استاد شاگرد) را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد و افزود: برگزاری کلاس های جمعی تا اطلاع ثانوی ممنوع است همچنین به منظور رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، آموزشگاه‌ها مکلفند از تجمع و حضور همراهان هنرجو در داخل آموزشگاه جلوگیری کنند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: به منظورتداوم فعالیت‌های آموزشی، استفاده از امکانات فضای مجازی در صورتی مجاز است که با نظارت و برنامه‌ریزی آموزشگاه‌های آزاد هنری انجام شود و ثانیاً ارائه آموزش با استفاده از نرم‌افزارهای داخلی (همانند نرم‌افزارهای مورد استفاده توسط دانشگاه‌ها و آموزش وپرورش برای ارائه آموزش مجازی) انجام گیرد، به طوری که نظارت وپاسخگویی آموزشگاه‌های آزاد هنری امکان‌پذیر باشد.

وی با بیان اینکه آموزش هنری به‌ صورت حضوری و نیز در بستر مجازی صرفا با رضایت هنرجو و خانواده امکان‌پذیر است و اجباری نخواهد بود، تصریح کرد: همچنین هزینه استفاده از کلاس‌های آموزش هنری مجازی 20 درصد کمتر از کلاس‌های حضوری خواهد بود.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید