اخبار

پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فریدن

پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فریدن
پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فریدن با دستور کار رزمایش همدلی، مساوات و کمک مومنانه با حضور امام جمعه، فرماندار و تعدادی از اعضاء شورای فرهنگ عمومی شهرستان و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در ابتدا حجت الاسلام سیاوشی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی مناسب برای خودسازی و کسب فیوضات دانست و گفت: سال جاری به جهت شیوع ویروس کرونا خسارات و آسیب هایی در حوزه های مختلف وارد شد که در برگزاری مراسمات مذهبی نیز اثرات قابل تاملی گذاشته و لذا باید تلاش کنیم در ماه مبارک رمضان، این تهدید و آسیب به فرصت تبدیل شده و معنویت ماه مبارک رمضان تحت تاثیر شرایط کنونی کشور قرار نگیرد.

وی در ادامه افزود: از گوشه و کنار درخواست هایی مبنی بر برگزاری نماز جماعات در ماه مبارک رمضان ارسال می شود؛ ولیکن از آنجایی که دستورات ستاد مقابله با کرونا لازم الاجراست و انجام آن حسنه و ترک آن سیئه است، ما نیز تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا شهرستان هستیم و تا مساعد شدن شرایط هرگونه تجمع را به صلاح نمی دانیم.

امام جمعه شهرستان ضمن اشاره به بسته بودن درب مساجد در ماه مبارک رمضان و تبدیل تهدید به فرصت، بر لزوم شکل گیری رزمایش کمک مومنانه تاکید کرد و گفت: رزمایش مساوات، همدلی و کمک مومنانه که مورد تاکید مقام معظم رهبری است با همت خیرین و کمک های مردمی در شهرستان شکل خواهدگرفت.

وی افزود: در این راستا طرح «هر مسجد حداقل یک قربانی» در نظر گرفته شده است که در این طرح، خانواده های نیازمند شناسایی و کمک های خیرین به درب منازل آنها ارسال می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان همچنین به طرح «قرائت قرآن در خانه» اشاره کرد و گفت: حال که قرآن خوانی در مساجد تعطیل شده، طلاب و قاریان قرآن اعلام آمادگی نمودند تا برای اموات و درگذشتگان افراد متقاضی ختم قرآن انجام دهند.

حجت الاسلام سیاوشی در پایان به پخش سخنرانی قبل از اذان در مساجد اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان بدون اینکه جمعیتی در مساجد وجود داشته باشد، سخنرانی های کوتاه مدت، توسط روحانی هر مسجد به صورت زنده پخش و احکام و مسائل روز جامعه و... بیان خواهد شد. همچنین طلاب و روحانیون در ماه مبارک رمضان هرکدام در فضای مجازی فعال خواهند شد و از این ظرفیت حداکثر استفاده را خواهند داشت.

در ادامه سید تقی معین الدینی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، انتخاب موضوع رزمایش مساوات و همدلی است؛ از اهمیت خاصی در این ایام برخوردار است و متولی این امر مهم مجموعه بسیج در شهرستان است که دستگاه های مرتبط از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز رسالت هایی را در این راستا برعهده دارند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه باید هماهنگی و هم افزایی در میان ادارات مرتبط برقرار شود.

دراین جلسه سیده مریم عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان با
اشاره به جایگاه رسانه ها در تبلیغات برای جذب کمک حداکثری در رزمایش همدلی و مواسا‏ت گفت: تبیین، ‏تشویق وآگاهی بخشی و بیان جلوه های زیبای نوع دوستی و کمک مومنانه به مستمندان و نیازمندان و مواسات با تاکید بر آرامش بخشی معنوی و امید افزایی، با ایجاد شور و شوق در افراد جامعه از رسالت های مهم رسانه در این رزمایش است که می تواند کمک شایانی برای جمع آوری حداکثری بسته ها و اقلام مورد نیاز مستمندان داشته باشد. وی‏ در ادامه به لزوم‏ حفظ شان‏ و کرامت انسانی نیازمندان اشاره کرد و افزود: در توزیع بسته های مورد نیاز مستمندان حفظ عزت نفس و پرهیز از هیاهوی تبلیغاتی در توزیع بسته های مواد غذایی از مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید