اخبار

پیام تبریک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت 12 اردیبهشت ماه

پیام تبریک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت 12 اردیبهشت ماه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد در پیامی 12 اردیبهشت هفته بزرگداشت معلم و همچنین روز جهانی کار و کارگر را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید حسن لوح موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد در پیامی هفته بزرگداشت معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و همچنین هفته کار و کارگر را تبریک گفت.

در متن پیام آمده است:

به نام خداوند لوح و قلم

«سپاس وستایش اول معلم هستی را که به انسان فکرت آموخت وسرشت اورا به زیور اندیشه آراست تا اشرف مخلوقات باشد»

به راستی که معلمی شغل انبیاست و انبیای الهی در همه زمان ها و مکان ها، معلمانی بودند که پیام دانایی و آگاهی را از جانب خداوند در جان بشریت جاری نمودند.

بدون شک تکریم و تعظیم معلم تکریم و تعظیم علم است. تجلیل از معلم، سپاس از انسانی است که میراث دار پیامبران و ادامه دهنده نهضتی است که می توان انسان را به جایگاه رفیع علم و دانش هدایت نماید.

هفته بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد و خاطره معلم نمونه، اسوه تقوا و صاحب اندیشه‌های مطهر «شهید مرتضی مطهری» یادآور شکوه و عظمت زنان و مردان پاک باخته ای است که در طول تاریخ در عرصه تعلیم و تربیت زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته اند.

و اینک در توالی ایام گرامیداشت روز معلم ، بهار دانایی با بهار قرآن که عطر دل انگیزآن هوا را معطر نموده است ؛ فرصتی مغتنم پیش آمد تا در سالی که مزین است به سال «جهش تولید» از جایگاه والای دو عنصر کار و دانایی در کنار یکدیگر قدردانی شود.

اینجانب ضمن گرامیداشت مقام والای معلم و یاد و خاطره ی استاد شهید مرتضی مطهری از زحمات بی ‏شائبه طبقه عظیم معلمان که وظیفه سنگین آموزش و پرورش کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم را برعهده دارند قدردانی می نمایم.بدون تردید هر تلاشی که در راه اعتلای تعلیم و تربیت کشور صورت گیرد نقش سازنده‌ای در شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان این سرزمین خواهد داشت.

سید حسن لوح موسوی همچنین 11 اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر را به کارگران زحمتکش که چرخه اقتصاد و تولید را برعهده دارند تبریک گفت و افزود: کارگران ارزشمندترین طبقه و سودمندترین گروه در جامعه هستندو چرخ عظیم جوامع بشری با دست توانای کارگران در حرکت و چرخش است و حیات یک ملت مرهون زحمات کار و کارگر است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید