اخبار

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 اردیبهشت روز معلم و هفته گرامیداشت مقام معلم پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان، سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 اردیبهشت روز معلم پیام تبریکی صادر کرد.
متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و رب جلیل این موهبت را به پیامبران و اولیای خویش ارزانی داشته تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و در همین راستا معلمی مقامی والاست و اول معلم خدای تبارک و تعالی است که انسان را از ظلمت به واسطه انبیا و آیات وحیانی به نور هدایت و رهنمون می‌کند چنان که خود فرمود «اقرا و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم» و باز فرموده « خلق الانسان، علمه البیان»

معلم شمع فروزان هدایت است که نورش بر اساس حدیث مشهور «العلم نور یقذفه الله فی قلب من یشاء» از منبع اصلی نور یعنی خدا دریافت داشته و برای تاباندن نور بر قلب انسانی که خود را در مسیر هدایت قرار داده تلاش می‌کند.

بدون شک اعتلای فرهنگ و اندیشه ایران اسلامی در گرو تلاش هدفمند معلمان و اساتیدی است که در ترویج دانش و بینش، همانند استاد علامه شهیدمطهری ره اهتمام می ورزند و از همین روست که نام و جایگاه والای معلم در فرهنگ ما همواره با قداست و احترام همراه بوده است.

معلمان و استادان به عنوان یکی از ارکان توسعه فرهنگی جامعه نقشی ماندگار دارند که در این بین تلاش هنرآموزان هنرستان‌های هنری از آن جهت که علاوه بر کرسی تدریس و تعلیم بر مسند فرهنگ و هنر نیز می کوشند؛ دارای ارزشی مضاعف است.

با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ره، هفته گرامیداشت مقام معلم را که با ایام ماه مبارک رمضان مقارن شده به تمامی مدرسان و استادان به ویژه هنرآموزان هنرستان‌های هنرهای زیبای استان و همه معلمان بزرگوار فرهنگ و هنر ورسانه استان که در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی تلاش می‌کنند تبریک گفته و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه گرامیان دارم.

سید سعید سرابی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید