اخبار

برگزاری اولین شورای توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی در نجف آباد

برگزاری اولین شورای توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی در نجف آباد
اولین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی در سال 99 در دفتر امام جمعه نجف آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، اولین شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی در سال 99 با حضور امام جمعه، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از مسئولین شهرستان به میزبانی امام جمعه نجف آباد برگزار شد.

در ابتدای این نشست امام جمعه نجف آباد  با اشاره به بیماری کرونا گفت: بحث قرآن و مفاهیم قرآنی از تاثیرگذارترین امور است و این اولین بهار قرآن است که جامعه از محافل قرآنی محروم است.

حجت الاسلام و المسلمین حسناتی امام جمعه و رئیس شورا گفت: ما باید کاری کنیم تا بتوانیم از مشکلات به وجود آمده سربلند بیرون بیاییم. چرا که خالق هستی به ما متذکر شده که چاره تمام مشکلات بشر را در قران جستجو نمایید

وی با بیان اینکه قرآن امید بخش است، گفت: با توجه به فرصت های باقی مانده از بهار قرآن، شناسایی اولویت های قرآنی، تقویت شورای قرانی، شناسایی و احصا مربیان و قاریان قرانی و فراهم نمودن و ایجاد زمینه شرکت در محافل انس با قران به صورت مجازی، از جمله اقدامات کمیته قرانی است که می توان به آن اشاره نمود.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد و دبیر شورا با ارائه مصوبات قبلی، و با اشاره به دستور کار جلسه؛ استفاده از فضای مجازی در توسعه فرهنگ قرآنی و همچنین استفاده از ظرفیت مفسرین و تفسیر قرآن در مساجد، گزارشی از روند فعالیت های شورای توسعه قرآنی در شهرستان را ارائه داد و هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی جهت تشکیل محافل قرآنی و استفاده از ظرفیت های موجود به صورت مجازی عنوان نمود.

سید حسن لوح موسوی با اشاره به بانک جامع اطلاعات قرآنی و شناسایی جامعه هدف، گزارشی از اقدامات انجام شده در جلسه قبلی را ارائه داد.

در ادامه، صالحی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گفت: با توجه به سبقه دینی و مذهبی شهرستان نجف آباد و با توجه به اینکه این شهرستان 2500 شهید در راه اسلام و قرآن اهدا نموده گفت: تمام شهداء شاگرد مکتب قرآن بوده اند.

در پایان جلسه اعضاء حاضر به بحث و تبادل نظر پیرامون کمیته قرانی و برنامه های انجام شده در فضای مجازی جهت آشنا نمودن بیشتر نسل جوان با فرهنگ قرآن و عترت پرداختند و مقرر شد در خصوص سه شاخه حفظ، تفسیر و قرائت قران کریم با همکاری ادارات و موسسات قرآنی ذیربط در فضای مجازی برنامه ریزی های لازم انجام شود.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید