اخبار

هشتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل

هشتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل
هشتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل همزمان با ماه مبارک رمضان در حسینیه الزهرا(سلام الله علیها) این شهرستان با حضور اعضا برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از هشتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: این جلسه با دستورکار راهکارهای اجرایی نمودن شعار سال با عنوان جهش تولید و ترویج روحیه مددکاری و خیرخواهی در جامعه به خصوص در شرایط کرونایی بر اساس سرفصل ابلاغی شورای فرهنگ عمومی کشور در حسینیه الزهرا(سلام الله علیها) این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: مساجد در این ایام و شرایط حساس بیماری کرونا با اهدای بسته های معیشتی و بهداشتی و کمکهای مؤمنانه برای نیازمندان و همشهریان همچون گذشته فعال عمل نمودند.

ضابطی ادامه داد: حضور فعال جوانان، استفاده از ظرفیت فضای مجازی، تولید و فعالیت وافر از نتایج حاصل از شعار سال بود که در دو ماهه اول سال جاری درخصوص مبارزه با ویروس کرونا عملیاتی شد، تهیه و تولید بسته های بهداشتی و معیشتی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در فضای مجازی، حضور هیأت مذهبی و پایگاه های بسیجی با کمک های مؤمنانه می توان اشاره کرد.

حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه آران و بیدگل درخصوص تحقق جهش تولید به معنای تولید ده برابر، تقویت و حمایت فرهنگ ‌سازی مناسب تولید و سرمایه گذاری، نیروی انسانی آموزش دیده و نهایت همکاری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی با صنایع و بخش خصوصی تولیدکنندگان را در تحقق افزایش و گسترش تولید بسیار مؤثر دانست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل ایجاد نمایشگاه های دائمی فرش، کشاورزی، موادغذایی و... را در مکانی مناسب از عوامل مؤثر تقویت، رشد و رونق تولید عنوان کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه قناعت پیشگی و عدم اسراف از سوی شهروندان باعث حفظ منابع و جهش تولید می‌شود بر فرهنگ‌سازی مصرف تولیدات و کالاهای ایرانی در راستای تحقق جهش تولید تاکید کرد و گفت: جهش تولید نیازمند کنترل گمرکات و بازار به منظور جلوگیری از ورود کالاهای خارجی مشابه ساخت داخل است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل رونق تولید، جهش تولید، اشتغال‌زایی، کارآفرینی و درآمدزایی را از جمله دغدغه‌های مسئولان کشور و دولت تدبیر و امید نام برد و گفت: تحقق جهش تولید در این شهرستان نیازمند نگرش مدیران و روسای دستگاه‌های خدمت‌رسان است تا با مدیریت دانش‌بنیان بتوانند به جهش تولید در این شهرستان کمک کنند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید