اخبار

بازدید رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد از کتابخانه زهراییه

بازدید رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد از کتابخانه زهراییه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان از کتابخانه زهراییه نجف آباد بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید حسن لوح موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد بیستم اردیبهشت ماه و همزمان با سالروز ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) با مسئول کتابخانه زهراییه نجف آباد دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار لوح موسوی با اشاره به هدف از این دیدار که به منظور تعامل و برنامه ریزی در خصوص پایتختی کتاب نجف آباد و با اشاره به ضرورت توسعه همکاری و ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: کتاب و کتابخوانی از ارکان مهم رشد هر جامعه و یکی از نیازهای مهمی است که نباید نقش آن نادیده گرفته شود.

وی با اشاره به بحث پایتختی کتاب، ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و اهداف جام باشگاه های کتابخوانی بر لزوم گسترش این طرح در شهرستان تاکید کرد و گفت: با همکاری های متقابل وبرنامه ریزی می توان در جهت ارتقاء و رونق باشگاه های کتابخوانی شهرستان گام های موثری برداشت.

در این بازدید پور اسماعیلی مسئول کتابخانه زهراییه گزارشی از روند فعالیت کتابخانه و برنامه های جنبی آن ارائه نمود و آمادگی خود را در راستای همکاری با اداره به منظور توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی اعلام نمود.

کتابخانه عمومی زهرائیه نجف آباد ۳۰ سال پیش به همت مرحوم حاج سید مجتبی آیت راه اندازی شد که با حضور دکتر مهدی محقق و دکتر نوش آفرین انصاری در سال ۱۳۶۶ آغاز به کار کرد.

این کتابخانه که در مساحت ۷۰۰ متر مربع و سه طبقه ساختمان بنا شده، طی سه دهه گذشته به عنوان یکی از بزرگترین کتابخانه های منطقه غرب استان اصفهان به فعالیت خود ادامه داده است و هم اکنون نیز با دارا بودن بیش از ۱۵۰۰ عضو فعال، بیش از ۵۸۰۰۰ جلد کتاب و ۲۰ نفر همکار و بیشترین ساعات کاری نسبت به سایر کتابخانه های مشابه (۷صبح تا ۱۰شب)، با بخش ها و خدمات مختلف، در حال خدمت رسانی است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید