اخبار

لزوم تعامل بیشتر مدیر مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

لزوم تعامل بیشتر مدیر مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهاقان در دیدار با مدیر مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خواستار تعامل و ارتباط موثر با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بالا بردن سطح فعالیت های فرهنگی شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، صالحی در این دیدار گفت: کانون های فرهنگی و هنری در هر مسجد به منزله نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محله هستند و ارتباط و تعامل متقابل باعث افزایش سطح کمی و کیفی کارهای فرهنگی در هر محله خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان با اشاره به طرح ملی«راهکار» گفت:  رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثارِ رمضان با نام «راهکار» با هدف ایجاد و تقویت نهضت خدمت‌رسانی، تقویت بنیه ایمان، همدلی، کار و ایثار در محیط خانواده و محله با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و داوطلبانه مردمی با محوریت کانون‌های مساجد در کشور اجرایی می شود. 

صالحی افزود: در این طرح ۱۴ برنامه عملیاتی در ۴ چهار محور ایمان، همدلی، کار و ایثار طراحی شده تا کانون های فرهنگی هنری مساجد بتوانند تا زمانی که نماز جماعت در مساجد برقرار نباشد، این برنامه ها را اجرا کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهاقان با اشاره به اهمیت انجام فعالیت های خودجوش مردمی در مساجد شهرستان ادامه داد: آسیب های ناشی از ویروس کرونا در جامعه که بیشتر قشر ضعیف را درگیر کرده است اهمیت اجرای طرح «راهکار» را بیش از پیش ضروری می سازد.

صالحی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی در انجام فعالیت های فرهنگی در ایام کرونا و پسا کرونا گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد با اجرای طرح ها و پویش های مجازی در پیام رسان های مختلف می توانند با برگزاری مسابقات کتابخوانی، مسابقات عکاسی، مسابقات قرآنی و...، در اجرای هر چه بهتر طرح ملی «راهکار» فعالیت نمایند.

در این دیدار از مدیر مسئولان فعال کانونهای مساجد و از اعضای دختر کانون های مساجد در قالب روزه اولی ها تقدیر به عمل آمد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید