اخبار

برگزاری اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور و بیابانک در سال 99

برگزاری اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور و بیابانک در سال 99
اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور و بیابانک همزمان با ماه مبارک رمضان در فرمانداری این شهرستان با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مهدی سلیمان پور از اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور و بیابانک با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: این نشست با دستور کار طرح راهکارهایی برای احداث مجتمع فرهنگی هنری شهر خور و همچنین تشکیل مجمع خیرین فرهنگی شهرستان در راستای ترویج روحیه مددکاری و خیرخواهی در جامعه به خصوص در شرایط کرونایی بر اساس سرفصل ابلاغی شورای فرهنگ عمومی کشور درمحل سالن جلساتفرمانداری این شهرستان برگزار شد.

مسئول نمایندگی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور و بیابانک اظهار کرد: به برکت ماه مبارک رمضان و لیالی نورانی قدر اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور و بیابانک تشکیل گردید و امیدواریم که خداوند متعال، فضلش را همیشه بر این جلسات مستدام بدارد.

حجت الاسلام والمسلمین جاویدی امام جمعه شهر خور در خصوص اهمیت فرهنگ، گفت: فرهنگ هویت یک ملت است. ارزش‌های فرهنگی روح ومعنای حقیقی یک ملت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خور وبیابانک ضمن اشاره به این نکته که فرهنگ ستون فقرات وقوام دهنده یک ملت است، از مسئولین وروسای ادارات درخواست نمودند که به جلسات شورای فرهنگ عمومی بصورت ویژه نگاه کنند.

وی در ادامه به تشریح فرهنگ عمومی از دیدگاه مقام معظم رهبری مدظله العالی پرداختند و با بیان این نکته که فرهنگ مردم این منطقه بسیار غنی وریشه دار و در زمینه فعالیت های انقلاب و برنامه های فرهنگی ومذهبی از شاخصین استان وکشور بوده اند، خواستار برنامه ریزی صحیح فرهنگی جهت تبدیل تهدیدات فرهنگی به فرصتها ودفاع از ارزش های فرهنگی این مردم شدند.

عباس بلانیان فرماندار شهرستان خور و بیابانک نیز ضمن تشکر از حضور اعضاء شورای فرهنگ عمومی در مورد طرح مجتمع فرهنگی هنری خور گفت: مراکز و مجتمع های فرهنگی و هنری نیاز این شهرستان می باشد.

وی از شهرداری و شورای اسلامی شهر ودیگر مسئولین شهرستان خواست که این طرح را در دستور کار قرار داده و نتیجه آن را به شورا ارائه دهند.

در ادامه دیگر اعضاء شورا در مورد مباحث مطرح شده در جلسه به بحث وتبادل نظر پرداختند و دستوراتی به عنوان مصوبه جلسه مکتوب شد.


۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید