اخبار

پاسداشت زبان فارسی، پاسداشت هویت ملی ایرانیان است

پاسداشت زبان فارسی، پاسداشت هویت ملی ایرانیان است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: پاسداشت زبان فارسی، پاسداشت هویت ملی ایرانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، میثم نمکی به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی گفت: دستگاه زبان فارسی دارای غنی ترین گنجینه های دستوری و واژگانی است و حفظ این زبان می‌تواند ضامن حفظ میراث گرانبهای فرهنگ ایران باشد.

وی افزود: زبان اصلی ترین عنصر هویت آفرین فرهنگ است و زبان فارسی در زمره شیرین‌ترین و غنی ترین زبان های دنیا است که با کارکردهای گسترده اش نقش مؤثری در حفظ و پاسداشت آیین ها و فرهنگ ها داشته است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان بیان کرد: نامگذاری روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی (سمبل زبان فاخر فارسی و خالق اثر گرانسنگ شاهنامه،) در حقیقت باید روز میراث بانانی باشد که از این درّ دری تا به امروز نگاهبانی کرده اند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مدظله العالی در حفظ و پاسداشت زبان فارسی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای قانون ممنوعیت استفاده از اسامی و اصطلاحات بیگانه، نظارت ویژه ای بر نامگذاری اصناف و حرف مختلف داشته و ماهانه با بررسی نام‌های متقاضیان برای صنوف مختلف در حفظ این میراث کهن اهتمام مجدانه دارد.

وی همچنین به گنجینه گرانقدر دیوان شاعران پارسی‌گوی اشاره کرد و شعر شاعران کاشان را دستاوردی پیراسته و آراسته به گنجینه های واژگانی اصیل ایرانی دانست.

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید