اخبار

برگزاری اولین جلسه کارگروه خلاقیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

برگزاری اولین جلسه کارگروه خلاقیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
اولین جلسه کارگروه خلاقیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور معاونین این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مدرس کارگاه های نوآوری و خلاقیت بر نهادینه کردن تفکر خلاقانه در ادارات دولتی تاکید کرد این موضوع با اتاق خلاقیت و ایده پردازی و همچنین آموزش در رده های مختلف همکاران امکان پذیر است.
داریوش ذوالفقاری در ادامه افزود: ما لازم است تلاش کنیم با رفتار و فعالیت های خلاقانه تهدیدهایی مثل شیوع بیماری کرونا را به فرصت تبدیل کنیم و می توان با همین بودجه فعلی فعالیت های خلاقانه و جذاب در حوزه فرهنگ و هنر انجام داد.
معاونین اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان ضمن استقبال از موضوع خلاقیت با توجه به شیوع  ویروس کرونا و ایجاد نگاه خلاقانه در فعالیت های فرهنگی هنری پیگیری و استمرار جلسات با موضوع خلاقیت  با حضور مدیران موسسات فرهنگی هنری و مراکز دارای مجوز اداره کل را خواستار شدند.
وبر این نکته تاکید نمودندکه، اگر چه در حال حاضر نیز موسسات فرهنگی و هنری با موضوع خلاقیت در استان فعالیت دارند که می توان از این پتانسیل ارزشمند نیز استفاده کرد.
محمدعلی جعفری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فعالیت های خلاقانه در عرصه فرهنگ و هنر را ضروری دانست و آموزش کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را در تحقق فعالیت های فرهنگی هنری موثر دانست.
اصغر مختاری معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل برگزاری نمایشگاه کسب و کار در فضای مجازی در سال گذشته را از مصادیق خلاقیت در حوزه فرهنگ و هنر دانست و به ظرفیت شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد که بسیار بستر مناسبی برای فعالیت های خلاقانه می باشد.
 حمیدرضا ملکوتی خواه سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل نیز بر ضرورت برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین استفاده از ظرفیت نظام پیشنهادات اداره کل برای بهره مندی از ایده های خلاقانه همکاران اشاره کرد.
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی رییس گروه قرآن و عترت اداره کل به تجربه موفق دفتر قرآن و عترت در برگزاری ایده شوی قرآن و عترت که همزمان با  هفته قرآن و عترت استان در بهمن مال سال قبل  برگزار شد ، اشاره کرد و افزود: با توجه به ضرر و زیان هایی که متوجه مراکز زیرمجموعه از جمله موسسات فرهنگی قرآن و عترت استان شده است لازم است آموزش های لازم به مراکز زیرمجموعه داده شود که البته یکی از این خلاقیت ها استفاده از فرصت فضای مجازی است که می تواند تهدید ویروس کرونا را به فرصت تبدیل کند.
خاطرنشان می شود اولین جلسه کارگروه خلاقیت روز یکشنبه 11خرداد در دفتر رییس قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان برگزار شد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید