اخبار

اولین وبینار دفتر قرآن و عترت با روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان اصفهان در سال 1399برگزارشد

اولین وبینار دفتر قرآن و عترت با روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان اصفهان در سال 1399برگزارشد
اولین وبینار دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان باحضور روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها ی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان ، اولین وبینار دفتر قرآن و عترت با حضور حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی رییس گروه قرآن و عترت اداره کل ،  حجت الاسلام و المسلمین معتمدی رییس امور شهرستان های اداره کل ، استاد ذوالفقاری مدرس کارگاه های آموزش خلاقیت و نوآوری و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان برگزار شد.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی رییس گروه قرآن و عترت اداره کل با تشکر از روسای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها در فعالیت های قرآنی سال گذشته آنها از جمله برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت و اولین هفته قرآن و عترت استان، بر فعالیت های امسال ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها با اولویت بر فعالیت در فضای مجازی و بدون حضور فیزیکی تاکید کرد و در ادامه افزود انتظار می رود فعالیت شهرستان ها با توجه به نیاز منطقه چشمگیرتر باشد اگر چه فعالیت های خوبی در بعضی از شهرستانها در فضای مجازی انجام شده است.
حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی با اشاره به برگزاری مسابقه ترتیل خوانی قرآن کریم ویژه پسران مقطع 11 تا 14 سال افزود : این طرح پیشنهادی اداره کل است که برای اولین بار توسط اداره کل اجرا می شود و با توجه به اینکه شرکت کنندگان بایستی محل سکونتشان استان اصفهان باشد انتظار می رود روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها تبلیغات موثر در کانال ها و گروه های فضای مجازی شهرستان داشته باشند تا بتوانیم شاهد حضور چشمگیر نوجوانان در این مسابقه باشیم.
در ادامه رییس دفتر قرآن و عترت اداره کل بر ارتباط مستمر روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها با دفتر قرآن و عترت تاکید کرد و افزود : با توجه به شیوع بیماری کرونا تنها با کارهای خلاقانه و جذاب می توان فعالیت های قرآنی را در بستر فضای مجازی انجام داد.
حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی رییس امور شهرستانهای اداره کل نیز در این وبینار که در دفتر قرآن و عترت اداره کل برگزار شد بر فعالیت های روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه خلاقانه در فعالیت های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی اشاره کردند و طی سخنانی ضمن تشکر از برگزاری این نوع جلسات غیرحضوری  بر استمرار جلسات تاکید کردند.
در ادامه  استاد ذوالفقاری مدرس نوآوری و خلاقیت با اشاره به موضوع شیوع ویروس کرونا فعالیت همکاران با نگاه نو و خلاقانه را خواستار شد و تاکید کرد در آینده فعالیت های سنتی و تکراری نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت چون نحوه ورود فعالان حوزه فرهنگ و هنر به موضوعات فرهنگی و هنری تغییر کرده است و این موضوع در تمام فعالیت های اداره کل نیز هویداست اگر با نگاه خلاقانه به موضوعات مختلف اداره کل نظیر فیلم و سینما، مطبوعات ، کتاب ، فعالیت های قرآنی و غیره جهت دهیم مطمئنا نتیجه مطلوب تری در پی خواهد داشت و در ابتدا باید ضرورت و اهمیت موضوع برای دوستان تبیین شود تا سپس بتوان گام های موفقی در این جهت برداریم .
در پایان روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها بصورت ویدئو کنفرانس تصویری سوالات و مشکلات خود را در شهرستان و موانعی که در شهرستان وجود دارد مطرح و روسای ادارات و ارشاد اسلامی شهرستان ها استمرار جلسات با موضوع خلاقیت و همچنین آموزش آنلاین برای روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها و مراکز و موسسات زیرمجموعه به ویژه مراکز قرآنی را خواستار شدند.
خاطرنشان می شود اولین وبینار دفتر قرآن و عترت با روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان 11خرداد99 در دفتر قرآن وعترت اداره کل برگزار شد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید