اخبار

برگزاری سومین جلسه شورای اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل در سال 99

برگزاری سومین جلسه شورای اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل در سال 99
سومین جلسه شورای اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل در سال 99 در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی در سومین جلسه شورای اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل که با حضورکارمندان این اداره برگزار شد، گزارشی از اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، برگزاری آئین جزءخوانی قرآن کریم طبق سنوات گذشته به صورت زنده و در بستر فضای مجازی، رزمایش مواسات و همدلی ویژه ماه مبارک رمضان، مسابقه کتابخوانی یک جرعه بندگی، تجلیل از برترین های طرح خانه نورانی شهرستان را از جمله این برنامه‌ها عنوان نمود.

وی افزود: طرح تلاوت قرآن، دیدار با معلولین، اهدای بسته های معیشتی و بهداشتی، مساعدت وام بصورت قرض الحسنه برای افراد بی بضاعت، طرح اکرام همای رحمت با حساب مهر امام محمد باقر(علیه السلام) به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد و مؤسسات فرهنگی قرآنی را از دیگر برنامه‌های مرکز فرهنگی قرآنی و کانونهای مساجد تحت پوشش این اداره در ماه مبارک رمضان نام برد.

دبیر شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی شهرستان آران و بیدگل هدف از اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان را فهم قرآن، توسعه و ترویج آموزه‌های قرآنی و دینی، انس و الفت هر چه بیشتر مردم با ارزش‌های دینی و اسلامی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برشمرد که به همت و مشارکت مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت، کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان بصورت مجازی برگزار شده است.

ضابطی در این جلسه به بیان مسائلی همچون ایجاد و افزایش انگیزه، تعامل و همکاری بیشتر بین کارکنان اداره جهت بهره وری و توسعه بیشتر فعالیت های فرهنگی هنری، همت و تلاش مضاعف همکاران در برنامه ریزی و تدوین برنامه های فرهنگی هنری یکساله شهرستان پرداخت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل در بخش دیگری از سخنانش، خواستار رعایت مصرف بهینه اقلام مصرفی و صرفه جویی در مصرف اموال اداره و حامل های انرژی، پیگیری جدی امور کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان به منظور ساماندهی وضعیت و اطلاع رسانی های لازم به آنها شد.

وی همچنین ضرورت استفاده از ظرفیتهای بالای فضای مجازی برای برگزاری و بسترسازی برنامه های فرهنگی هنری را به دلیل شیوع ویروس کرونا خواستار شد.

در پایان این نشست اعضای حاضر در جلسه با مرور و بررسی میزان عملیاتی شدن مصوبات جلسات قبل و در خصوص مسائل گوناگون از جمله بحث دوره های تخصصی آموزشی و سامانه آموزشی همکاران به بحث وتبادل نظر پرداختند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید