اخبار

نحوه استفاده صحیح از ماسک‌های پزشکی

نحوه استفاده صحیح از ماسک‌های پزشکی
با توجه به شیوع ویروس کرونا سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده که افراد هنگام خروج از منزل خصوصا زمانی که دارای علائمی نظیر سرفه‌ و تب هستند از ماسک مناسب استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان به نقل ازایرنا- تهران ، مطابق دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت درباره نحوه استفاده صحیح از ماسک برای محافظت از کرونا ویروس جدید، افراد سالم یا بیمار به خصوص زمانی که با علائم سرفه‌های خشک، عطسه و تب مواجه می‌شوند، نیاز به استفاده از ماسک مناسب دارند.

به گزارش روز سه شنبه 20خردا دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، رعایت توصیه ها و نکات بهداشتی در استفاده از ماسک بسیار ضروری است؛ چرا که استفاده از ماسک آلوده یا نامناسب برای افراد حتی می‌تواند خطرناک هم باشد.

سازمان جهانی بهداشت در مقاله ای بایدها و نباید های استفاده از ماسک پزشکی  را برای پیشگیری و انتقال بیماری کرونا منتشر کرده است که از جمله آن، استفاده نکردن از ماسک های آلوده، پرهیز از قرار دادن ماسک زیر بینی، استفاده نکردن از ماسک های شل و گشاد و لمس نکردن قسمت جلویی ماسک است.

اجتناب از برداشتن ماسک حین صحبت با دیگران، پرهیز از قرار دادن ماسک در محل دسترسی دیگران، استفاده نکردن مجدد از ماسک، شست و شوی دست ها قبل و بعد از لمس کردن ماسک و بررسی ماسک از نظر سلامت از دیگر مواردی است که در مقاله سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است.

قرار گرفتن قسمت رنگی ماسک به سمت بیرون، قرار گرفتن قسمت فلزی روی بینی، پوشاندن کامل دهان، بینی و چانه، نبود فاصله بین صورت و ماسک، پرهیز از لمس کردن ماسک، برداشتن ماسک از قسمت بند آن، دور کردن ماسک از مقابل صورت، انداختن ماسک در سطل زباله هم از مواردی است که رعایت آن در مقاله سازمان بهداشت جهانی تاکید شده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید