اخبار

برگزاری شورای فرهنگ عمومی بخش امامزاده بادرود نطنز

برگزاری شورای فرهنگ عمومی بخش امامزاده بادرود نطنز
جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش امامزاده(بادرود) نطنز با طرح دو دستور کار بحث و تبادل نظر درخصوص فعال نمودن تشکل های قرآنی درمنطقه و برنامه ریزی بزرگداشت با شکوه دهه کرامت در دفتر امام جمعه شهر بادرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در این جلسه ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علیرضا قاسمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش امامزاده(بادرود) با تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام آن بزرگوار را شخصیتی بسیار خوش برخورد و خوش اخلاق و متخلق به اخلاق خوب و شاد معرفی نمود.

وی به نقل یک روایت از مالک بن انس پرداخته که گفته بود هر باری که به دیدار امام صادق علیه السلام می رفتم ایشان را در یکی از سه حالت اقامه نماز، در حال روزه و یا درحال تلاوت قرآن زیارت می کردم؛ پرداخت و گفت: این خود نشان دهنده آن است که پرداختن به مسائل قرآنی چقد مهم بوده و بر شیعیان است که در حوزه های مختلف و فرهنگی وقرآنی به صورت ویژه فعالیت نمایند.
وی اظهار کرد: در بخش امامزاده با همکاری ادارات تبلیغات اسلامی، ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه و ارگان های دیگر نظیر شهرداری ها و آموزش و پرورش و... کارهای بسیار مناسبی صورت گرفته که جای تقدیر و تجلیل دارد ولیکن باز هم در حوزه قرآنی جای کار وجود دارد و لازم است با همکاری همدیگر راهکارهای مناسبی را در جهت جذب و آموزش جوانان و نوجوانان به امور قرآنی نظیر حفظ و تلاوت قرآن کریم، تفسیر قرآن و... ایجاد نمود.
در ادامه علی مشربی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز اظهار کرد: بحث قرآنی در بخش امامزاده(بادرود) توسط اداره اوقاف و مرکز افق آستان مقدس امامزاده آقاعلی عباس علیه السلام، اداره تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرروش به صورت نیمه فعال پیگیری شده و برنامه هایی هم به اجرا درامده است.

وی افزود: لازم است برنامه ریزی کنیم که برای حضور نوجوانان و جوانان و ترغیب وی به امور قرآنی وحضور عموم مردم در مراسمات و مجالس فرهنگی قرآنی در بخش امامزاده(بادرود) چه کارهایی را باید انجام داد و به صورت کلی چه باید کرد که آحاد مردم و اقشار مختلف را به قرآن و امور قرآنی علاقمند کرد.
وی افزود: در سالهای گذشته شورای توسعه فرهنگ قرآنی طی مصوباتی که در جلسات مختلف طرح نمود بحث اموزش را بر عهده آموزش و پرورش، تبلیغات و اطلاع رسانی را بر عهده ادارات تبلیغات اسلامی و ارشاد اسلامی و بحث پژوهش در قرآن را بر عهده دانشگاه ها قرار داد و در استان ها و شهرستان ها بر عهده این نهادهاست که در حوزه قرآنی وظایف خود را به نحو احسن انجام داده کما اینکه تاکنون نیز ادارات سطح شهرستان نطنز و بخش امامزاده(بادرود) با همکاری و همدلی خود برنامه های زیبا و ارزشمندی را در زمینه قرآنی انجام داده اند.
در ادامه به دستورکار دوم جلسه پرداخته شد و در خصوص بزرگداشت دهه کرامت و برگزاری برنامه های زیبا و باشکوه درا ین ایام که از میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها شروع و تا میلاد حضرت امام رضا(علیه السلام) به پایان می رسد بحث و تبادل نظر شد و طرح هایی جهت اجرا مصوب شد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید