اخبار

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان:

برنامه های دهه کرامت با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود

برنامه های دهه کرامت با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود
آیت الله طباطبائی نژاد به نامگذاری مناسب اول تا دهم ذیقعده از ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) تا ولادت امام رضا(علیه السلام) به نام دهه کرامت اشاره کرد و گفت: برنامه های ویژه ایام دهه کرامت با قوت و قدرت و با رعایت کامل دستورالعمل بهداشتی باید برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد در دیدار با دبیر و اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان اصفهان با اشاره به به نامگذاری به جای اول تا دهم ذیقعده از ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) تا ولادت امام رضا(علیه السلام) به نام دهه کرامت گفت: برنامه های ویژه ایام دهه کرامت با قوت و قدرت و با رعایت کامل دستورالعمل بهداشتی باید برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان افزود: در ایام دهه کرامت ویژگی های شخصیتی حضرت معصومه(سلام الله علیها) و امام رضا(علیه السلام) برای مردم تبیین شود. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برای ملت ایران سرشار از خیر بوده است، اظهار داشت: بی انصافی است اگر رشد کشور در طول 40 سال گذشته را نادیده بگیریم.

آیت الله طباطبائی نژاد با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی تصریح کرد: اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی شخصی که در دستگاه قضا تخلف کرده است، مجازات می شود یعنی عدالت اجتماعی در کشور رعایت می شود اما در این زمینه هرچه بیشتر کار شود بهتر است.

دهه کرامت

در این جلسه همچنین حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی به تشریح برنامه های بزرگداشت دهه کرامت پرداخت و گفت: در سال های گذشته فعالیت های متنوع و متکثری هم در بخش جشن های مردمی و هم در دستگاه ها به این مناسبت برگزار می شد اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا نوع برگزاری برنامه ها تغییراتی داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه این محدودیت موجب بروز برخی خلاقیت ها شده است، افزود: ظرفیت های جدیدی برای بزرگداشت دهه کرامت شناسایی شده است و مجموعه های فرهنگی نیز با برنامه های خلاقانه و همچنین بهره گیری مناسب از فضای مجازی برنامه های خود را برگزار می کنند.

دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان اصفهان به پیش بینی افزایش مخاطب برنامه های دهه کرامت در سال جاری اشاره کرد و تصریح کرد: خوشبختانه با بازگشایی مساجد و همکاری ائمه جماعات و مجموعه های فرهنگی، برنامه های ترویج و گسترش فرهنگ رضوی در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام معتمدی به ظرفیت عظیم برگزاری برنامه های دهه کرامت در شهرستان ها اشاره کرد و  گفت: برنامه های متنوع فرهنگی، مسابقات کتابخوانی و ... توسط 2 هزار کانون فرهنگی هنری در استان و پایگاه های بسیج و سایر نهادها طراحی و برنامه ریزی شده است.

وی به اهمیت آذین بندی شهرها و روستاها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: گروه های سرود مردمی مساجد آمادگی لازم برای برنامه های کاروان های سیار شادی در ایام بزرگداشت دهه کرامت را دارند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ضمن تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی مناسب برنامه های دهه کرامت توسط رسانه ها گفت: ظرفیت عظیم امامزادگان از دیگر بخش های مهم برنامه های دهه کرامت است که در این ایام برنامه های متنوعی در این اماکن مقدس برگزار می شود.

وی با بیان اینکه (3 تیر) مصادف با روز اول دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) به نام روز «تکریم دختران نشان خانواده فاطمی» نامگذاری شده است، گفت: در شادی اهل بیت(علیهم السلام) سهیم باشیم، مدافعان سلامت رهروان ایثار و شهادت، خانواده مهدوی محور جامعه مهدوی، امامزادگان الگوی تمدن دینی و ولایت پذیری، حضرت شاه چراغ(علیه السلام) اسوه عدالت و امین ولایت از عناوین دیگر روزهای دهه کرامت است.

حجت الاسلام معتمدی به نامگذاری روز (13 تیر) مصادف با میلاد امام هشتم و روز پایانی دهه کرامت با عنوان «امام رضا(علیه السلام) امام رأفت و مهربانی» اشاره کرد و ادامه داد: تشکل های مردمی جهادگران خدمت و سلامت، رفاه و امید در سایه جهش تولید، شهدا و علما الگوی تحقق گام دوم انقلاب و خادم الرضا(علیه السلام) شهید سلیمانی؛ الگوی خادمان اهل بیت(علیه السلام) از دیگر عناوین ایام دهه کرامت است.

۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید