اخبار

آغاز فعالیت‌های مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت آران و بیدگل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

آغاز فعالیت‌های مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت آران و بیدگل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
اولین دوره تخصصی «آشنایی با مفاهیم و تفسیر نهج البلاغه» و دومین دوره تخصصی « آشنایی با صحیفه سجادیه» ویژه عموم در شهرستان آران و بیدگل به همت مهد قرآن و کریم ولایت شهرستان های کاشان و آران و بیدگل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از آغاز به کار فعالیت های مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت با رعایت پروتکلهای بهداشتی خبر داد و گفت: اولین دوره تخصصی « آشنایی با مفاهیم و تفسیر نهج البلاغه» و دومین دوره تخصصی « آشنایی با صحیفه سجادیه» به مدت 20 ساعت، همراه با گواهینامه معتبر و بکارگیری برترین های دوره در بنیاد نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به همت مهد قرآن و کریم ولایت شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: اولین دوره تخصصی « آشنایی با مفاهیم و تفسیر نهج البلاغه» با محوریت نامه 31 با حضور استاد دکتر محمدعلی انصاری و دومین دوره تخصصی « آشنایی با صحیفه سجادیه» با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدرضا اعوانی برگزار می شود.

دبیر شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی شهرستان آران و بیدگل، با تأکید بر نیاز جامعه به تعلیم آموزه های دینی و قرآنی تصریح کرد: بویژه در فصل تابستان و فرصت سه ماهه فراغت از تحصیل، خانواده ها ضمن هدایت فرزندان خود به کلاس های فرهنگی هنری و قرآنی در یادگیری و فراگیری آشنایی آنان با قرآن و آموزه های دینی باید اهتمام ویژه داشته باشند.

ضابطی با اشاره به اینکه قرآن چراغ هدایت، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه منبع بزرگ درس آموزی و اخلاق مداری است، توصیه کرد با بهره گیری از این سه منبع الهام بخش، فرزندان می توانند بعنوان آینده سازان جامعه نقش آفرینی نمایند.

وی افزود: پس از قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه مهمترین میراث مکتوب شیعه به حساب می آیند.

حجت الاسلام جلالی مدیر مسئول مؤسسه فرهنگی قرآنی مهد قرآن کریم و لایت شهرستان با بیان اینکه 5 تیرماه آخرین مهلت ثبت نام دوره های آموزشی «آشنایی با مفاهیم و تفسیر نهج البلاغه» و « آشنایی با صحیفه سجادیه» می باشد، هدف از برگزاری این دوره ها را آمادگی برای آزمون های سراسری قرآن و عترت و آشنایی با الگوهای تربیتی و مفاهیم والای صحیفه سجادیه و نهج البلاغه در زندگی و انس هر چه بیشتر با صحیفه سجادیه و نهج البلاغه را از اهداف برپایی این دوره های تخصصی عنوان کرد.

خاطرنشان می شود، علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 38005-547 و 35005-547 تماس حاصل نمایند.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید