اخبار

برگزاری همایش شورای اطلاع رسانی استان‌ها همزمان با سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس در اصفهان

برگزاری همایش شورای اطلاع رسانی استان‌ها همزمان با سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس در اصفهان
همایش شورای اطلاع رسانی استان‌ها با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورای اطلاع رسانی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، همایش شورای اطلاع رسانی استان‌ها چهارم تیرماه سال جاری در محل سالن ویدئو کنفرانس استانداری استان اصفهان برگزار شد.

در این همایش سراسری که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌شد، حیدر قاسمی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان و رئیس شورای اطلاع رسانی استان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورا، اصغر رفیع نژاد مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری و اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز حضور داشتند. 

 محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با اشاره به وظایف مهم شورای اطلاع رسانی استان ها گفت: شورای اطلاع رسانی بدنبال جبران کمبود رسانه در استانها است.
وی با بیان اینکه جریان شناسی، جریان سازی و خنثی سازی سه ماموریت مهم شورای اطلاع رسانی است گفت: شورای اطلاع رسانی استانها باید در هر استان در این سه زمینه ورود کند. 
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در جریان شناسی رسانه ای شورای اطلاع رسانی استانها باید با کار کارشناسی و دقیق شایعات، شبهات، ابهامات و اطلاعات ناقص و القاعاتی که از طرق مختلف در جامعه مطرح می شود را شناسایی و با پاسخ منطقی و مستدل اهداف معاندین و مغرضین را خنثی و خود در جامعه جریان سازی کند. 
وی در ادامه با تاکید بر پیوست رسانه ای در نشر مطالب گفت: شناختن و  هماهنگی با رسانه های استان، تولید، پردازش و نشر اطلاعات از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه شورای اطلاع رسانی استانها قرار گیرد. 
در ادامه جمال عُرف معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور با اشاره به وظایف مهم شورای اطلاع رسانی استانها گفت: هماهنگی بین معاون سیاسی استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانها  و دبیرخانه فعال باعث خواهد شد که شورای اطلاع رسانی استانها تاثیر گذار در جریان رسانه ای استان باشد. 
وی با بیان اینکه رویکرد در شورای اطلاع رسانی استان ها باید تغییر کند گفت: کمیّت همراه با کیفیت در جلسات شورای اطلاع رسانی استانها باید مورد توجه در قرار گیرد.
۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید