اخبار

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت روز قلم

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت روز قلم
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد در پیامی فرا رسیدن روز قلم را به اهالی قلم تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، همزمان با «روز قلم» سید حسن لوح موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد در پیامی این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

در متن پیام وی آمده:

بسمه تعالی

نون و القلم و مایسطرون

«عقل های صاحبان فضیلت در نوک قلم های آنان است«.مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام)

آنگاه که خداوند متعال در نخستین پیام آسمانی به قلم سوگند یاد می کندبه روشنی جایگاه قلم و اهل قلم را می ستاید و آن را مایه روشنی و سعادت بشر بیان می دارد.بدون شک ادامه حیات فرهنگی هر جامعه در گروی پاسداشت قلم و اهل قلم است چراکه هویت وجاودانگی فرهنگی یک ملت در ابعاد مختلف متاثر از قلم و ارزش آن است.

14 تیرماه به عنوان «روز قلم» فرصت مناسبی است برای قدردانی و پاسداشت انسانهایی که عمر خود رابرای ارتقای فرهنگ، هنر و ادب این مرز و بوم در طبق اخلاص گذاشتند و با نوشتن، چراغ فروزان هدایت را برای آیندگان روشن نمودند ؛ همانانی که رسولان و پیغام آوران سعادت بشریت هستند.

ضمن تبریک 14 تیر ماه روز قلم، از نویسندگان فرهیخته‌ی کشور به ویژه اهل قلم و نویسندگان توانای شهرستان نجف آباد، مترجمان، فعالان عرصه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ناشرین زحمت کش و همه کسانی که در پیشبرد و توسعه فرهنگ مکتوب این دیار تلاش می نمایند ؛ قدردانی می نمایم و توفیق روز افزون ایشان را از خداوند متعال خواهان خواستارم.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید