اخبار

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدن به مناسبت روز قلم

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدن به مناسبت روز قلم
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن با ارسال پیامی روز قلم را به اهالی ادب و اندیشه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سیده مریم عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن با ارسال پیامی روز قلم را به اهالی ادب و اندیشه تبریک گفت.

در متن این پیام آمده:

یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی بشر، پیدایش خط بوده است؛ که نیات و منویات ارزشمند و یا بی ارزش بشر را ثبت نموده و برای آیندگان به یادگار گذاشته است.

قلم، سرچشمه تمدن های بشری و منشأ پیشرفت و تکامل علوم، و بیداری اندیشه ها و افکار و شکل گرفتن مذاهب، و منشأ هدایت و آگاهی بشر بوده است، بدان حد که دوران زندگی بشر با پیدایش قلم (خط) به دوران «تاریخی» و دوران «ما قبل تاریخ» تقسیم می شود. دوران تاریخ زندگی انسان از زمان اختراع خط آغاز می شود؛ زمانی که انسان توانست ماجرای زندگی اش را بر صفحات نقش نماید و سطوری بر صفحه کاغذ و شبیه آن به یادگار گذارَد.

اصولاً آن چه فرهنگ انسان ها را تا به امروز باقی نگه داشته و موجب تعالی و رشد تمدن ها و فرهنگ ها شد، عمدتاً «قلم» بوده است.برای نویسندگان و اهل قلم همین افتخار بس که خداوند به قلم آنان سوگند یاد کرده است.

14تیرماه به عنوان «روز قلم» فرصتی است برای یادآوری منزلت و حرمت قلم و صاحبان آن که عمر خود را برای ارتقاء فرهنگ و هنر این مرز و بوم در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

اینجانب، این روز فرخنده را حضور تمامی قلم بدستان و نویسندگان کشور،استان و شهرستات تبریک میگویم و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید