اخبار

برگزاری محفل ادبی به مناسبت دهه کرامت در فریدن

برگزاری محفل ادبی به مناسبت دهه کرامت در فریدن
به مناسبت دهه کرامت محفل ادبی با حضور حسین محمدصالحی نماینده مردم شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت و جمعی از فرهیختگان، شاعران و ادیبان عصر روز یازدهم تیرماه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سیده مریم عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن در ابتدا ضمن خیر مقدم از حضور محمدصالحی نماینده مردم شهرستان فریدن، فریدونشهر، بوئین، چادگان و تبریک دهه کرامت به بیان بخشی از ویژگی های امام رضا(علیه السلام) پرداخت و گفت: اخلاق، یکی از عناصر مهم شخصیت انسان است، و کاشف کیفیت ذات، و درون اوست.

وی افزود: امام رضا (علیه السلام) به اخلاق عالی و ممتاز، آراسته بودند، و بدین سبب دوستی عام و خاص را، به خود جلب کردند، همچنین انسانیت آن حضرت، یگانه و بی‌مانند بود، و در حقیقت تجلی روح نبوت، و مصداق رسالتی بود که خود آن حضرت، یکی از نگهبانان و امانت‌داران و وارثان اسرار آن به شمار می‌رفت.

در ادامه عبدالهی انتخاب حسین محمدصالحی دبیر انجمن ادبی صفای فریدنی را به عنوان نماینده مردم شهرستان، موجب خرسندی خواند و افزود: از اینکه نماینده شهرستان یکی از اصحاب فرهنگ و هنر منطقه است، جای بسی خوشحالی دارد؛ چرا که ایشان بیش از هر کسی به شرایط، ظرفیت ها و موانع فرهنگی شهرستان اشراف دارد.

سپس محمدصالحی هم ضمن تبریک ایام پر خیر و برکت دهه کرامت از حضور در این محفل ابراز خرسندی کرد و گفت: اهمیت حوزه فرهنگ و هنر و توجه به آن، بر کسی پوشیده نیست؛ اما آنچه که مهم است در پیشبرد اهداف فرهنگی حفظ اتحاد و همدلی است تا بتوان به وسیله آن به مشکلات و موانع موجود در شهرستان فائق آمد.

سپس هر کدام از شاعران حاضر در این محفل ادبی، اشعاری مختلفی در وصف حضرت معصومه (سلام الله علیها) و امام رضا (علیه السلام) خواندند و در ادامه اساتید حاضر به نقد و بررسی آثار پرداختند.

در انتها عبدالهی از حضور همه افراد در محفل تقدیر و تشکر به عمل آورد.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید