اخبار

نگارخانه ترنج دهاقان افتتاح شد

نگارخانه ترنج دهاقان افتتاح شد
نگارخانه ترنج دهاقان با نمایشگاه آثار هنرمندان صنایع دستی شروع به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مصطفی صالحی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دهاقان در افتتاحیه نگارخانه ترنج گفت: با توجه به احساس نیاز نسبت به وجود سالنی برای عرضه و هنرنمایی‌های هنرمندان هنرهای تجسمی در دهاقان، سالن طبقه زیرین این اداره به عنوان نگارخانه ترنج تجهیز و آماده بهره برداری شد.

صالحی افزود: این سالن به مساحت ۷۵ متر مربع، دیوارکوپ، رنگ آمیزی ، نورپردازی و سقف و کف آن بازسازی شد که قابلیت به نمایش گذاشتن حداقل 50 اثر و تابلو را دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهاقان ادامه داد: در این نگارخانه علاوه بر به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان، کارگاه های هنری و آموزشی نیز برگزار خواهد شد تا در راستای حمایت از هنرمندان به رشد و شکوفایی رشته های هنری در شهرستان کمک شود.

حجت الاسلام والمسلمین رضوانی در این افتتاحیه ضمن بازدید از آثار ارائه شده گفت: باید از قالب هنر برای ترویج اهداف انقلاب اسلامی بیشتر استفاده شود.

امام جمعه دهاقان ضمن تشکر از راه اندازی نگارخانه جهت حمایت از هنرمندان افزود: مردم در جمهوری اسلامی در انتخاب مسئولان از جمله رهبر و قوای سه‌گانه نقش دارند، هنرمندان می‌توانند جمهوریت، اسلامیت، امام و اهداف ایشان را به تصویر بکشانند.

وی گفت: باید نمایشگاه‌ها از نظر مفهوم و محتوا قدرتمند باشند و برای استان‌ها و کشورهای دیگر نیز اثر هنری تولید کنیم.

وی تصریح کرد: همه مسائل را می‌توان در قالب هنر تبیین کرد، این مهم باید همه جانبه انجام شود تا برای همه مردم جهان اثرگذار باشد. این آثار باید در سطح جهانی ارائه شده و به نمایش گذاشته شوند.

در این افتتاحیه آثار 10 هنرمند دهاقانی در رشته های مختلف هنرهای تجسمی و صنایع دستی به نمایش گذاشته شد و همه روزه صبح و عصر پذیرای بازدید کنندگان می باشد.

۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید