اخبار

برگزاری اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در لنجان

برگزاری اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در لنجان
اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور اعضاء در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنجان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، این جلسه با موضوع بالا بردن ضریب حساسیت و اطلاع رسانی مجدد به شهروندان با توجه به آمار رو به رشد مبتلایان به بیماری کرونا با حضور نمایندگان فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان برگزار شد.

فرهاد نیکنام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنجان ضمن خیر مقدم به حضار اهمیت اطلاع رسانی صحیح و موثق را مهم ارزیابی کرد و تشکیل تولید محتوی با رویکرد جدید و بر اساس داده های موجود شهرستان را لازم برشمرد.

در این جلسه نیکنام، با بیان این که طبق آخرین آمار میزان باورپذیری مردم نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی از 98 درصد به 40 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده اهمیت گسترش بسترهای اطلاع رسانی است. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنجان همچنین از فعالان اجتماعی، رسانه های مطبوعات و... تقاضا کرد تا درصورت تغییر علائم بیماری، اطلاع رسانی شایسته در این خصوص را داشته باشند. 

در ادامه جلسه عبدا... قاضی نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان، با تاکید بر لزوم ارائه اطلاعات آمار کلی مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان گفت: با توجه به عادی شدن فراگیری ویروس کرونا در اذهان عمومی لازم است اطلاعات دقیق بر اساس آمارهای حقیقی به مردم ارائه شود تا مردم نسبت به ویروس کرونا حساس شوند و این حساسیت تمدید شود.

در پایان هریک از اعضا در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان نظرات و پیشنهادت خود را ارائه کردند و مقرر شد: باشگاه فضای مجازی شهرستان تشکیل شود و فراخوان عمومی نسبت به تولید محتوی مناسبت صورت پذیرد. همچنین مقرر شد: اطلاع رسانی در خصوص سوگواری در ایام ماه های محرم و صفر به شهروندان در خصوص بلامانع بودن و یا ممنوع بودن از طریق فضای مجازی پس از تعیین تکلیف از فرمانداری شهرستان اعلام شود.
۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید