اخبار

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت روز ادبیات کوکان و نوجوانان

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت روز ادبیات کوکان و نوجوانان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد 18 تیر ماه روز ادبیات کودکان و نوجوانان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید حسن لوح موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد به مناسبت 18 تیر روز ادبیات کودکان و نوجوانان یادداشتی را منتشر نمود.
در متن این یادداشت آمده است
:

هو العلیم

«العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر» حضرت علی (علیه السلام)

در طول سالهای پیش از انقلاب هیچکس کمترین تشکر و تقدیری از مهدی آذر یزدی این مرد زحمتکش و خدوم نکرد، من بخشی از تربیت فرزندانم را مدیون این مرد و کتاب های این مرد می دانم. «مقام معظم رهبری »

 

بدون شک روح لطیف و پاک کودکان و نوجوانان این سرمایه های عظیم جامعه، همواره به سان آفتابگردانی در جست و جوی روشنی و نور هستند ودر این میان آنچه که می تواند این روح لطیف را سامان بخشد و به سمت روشنایی هدایت نماید، ادبیات است.

بسیاری از نویسندگان و فرهیختگان ایران اسلامی از دیر باز با قلم خود در این راه پر ارزرش تلاش نموده اند و مهدی آذر یزدی نویسنده و خالق قصه های خوب برای بچه های خوب توانست این رسالت عظیم را به خوبی ادا نماید.

هم او که به عنوان پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران شناخته شد و به گفته مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )، وی یک خلآیی را در یک برهه از زمان برای زنجیره ی طولانی فرهنگی این کشور پر کردند.

اینجانب ضمن تبریک ۱۸ تیرماه به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان که به مناسبت سالروز درگذشت مهدی آذریزدی پرتیراژترین نویسنده‌ تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران نامگذاری شده است، از تمام کسانی که در راه پرورش روح و جان کودکان و نوجوانان تلاش نموده اند، بالاخص اهالی قلم، ناشرین و همه فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی کشور به ویژه شهرستان نجف آباد قدردانی می نمایم و از خداوند متعال بالندگی و پویایی کودکان و نوجوانان سرزمینم را خواستارم.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید