اخبار

اجرای طرح 1454 با مشارکت مؤسسه قرآن و عترت شهرستان آران و بیدگل

اجرای طرح 1454 با مشارکت مؤسسه قرآن و عترت شهرستان آران و بیدگل
طرح بشارت 1454 با مشارکت مبلغین و مربیان مؤسسه قرآن و عترت جامعه بیت الزهرا (سلام الله علیها) شهرستان آران و بیدگل با محوریت «قرآن، خانواده و آرامش» اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از حضور مبلغین و مربیان مؤسسه قرآن و عترت جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) در طرح بشارت 1454 با محوریت «قرآن، خانواده و آرامش» در استودیوی ضبط این برنامه قرآنی خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل هدف از این برنامه را ارائه گوشه‌ای از فعالیت‌های ۴۲ساله مرکز با هدف «کاربردی کردن مفاهیم قرآنی در بطن خانواده» عنوان نمود و بیان داشت: طبق روال سال‌های گذشته، بانوان قرآنی مرکز جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) در استودیوی ضبط برنامه قرآنی بشارت ۱۴۵۴ شبکه قرآن و معارف سیما، حضور یافتند و این برنامه در تاریخ‌های ۱۴، ۱۶ و ۱۸ تیرماه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد.

دبیر شورای توسعه فعالیتهای قرآنی شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره به این مطلب که حاضرین در این برنامه شامل شش نفر از مبلغان، مربیان و مسئولان مرکز در قالب سه گروه دو نفره بودند اظهار کرد: در گروه نخست، خانم ها معصومه سربندی و علوی‌گر پیرو موضوع «آرامش با یاد خدا از منظر قرآن» و گروه دوم خانم ها مطهره اقبالیان و اسماعیلی درباره «توجه و توکل به خدا در مصیبت‌ها از منظر قرآن» و همچنین گروه سوم متشکل از خانم‌ها مریم علیزاده و دخیلی، پیرو موضوع « بهره‌مندی از نعمات خداوند در منظر قرآن» برای شنوندگان مطالبی را بیان کردند.

دبیر شورای توسعه فعالیتهای قرآنی شهرستان آران و بیدگل افزایش دانش و درک قرآنی، نگاه مهارت‌آموزی و بالا بردن درک مردم از مفاهیم قرآنی، تاکید بر مفاهیم قرآنی را از مهم ترین اهداف طرح قرآنی1454عنوان کرد.

ضابطی افزود: مرکز جامعه بیت الزهرا (سلام الله علیها) با 42 سال سابقه فعالیت، به مدیریت خانم طیبه سلطانی فر، فعالیتش را با هدف ترویج، تبیین و تبلیغ احکام و فرهنگ غنی اسلامی و قرآن و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، کاربردی کردن آیات قرآن در میان اقشار مختلف مردم با برگزاری کلاس‌ها و جلسات تفسیر موضوعی، ترتیبی قرآن کریم و معارف اهل بیت علیهم السلام در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است و این مرکز همچنین چند دوره مجری برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت شهرستان نیز بوده است.

خاطرنشان می شود: طرح ملی، قرآنی ۱۴۵۴ از 31 خرداد با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم با محوریت «خانواده و سبک زندگی» آغاز و با هماهنگی شبکه‌های صدا، سیما، صدا و سیمای مراکز استان‌ها و نهادهای قرآنی کشور در ۳۲ استان کشور برگزار شد. بر این اساس هر هفته یک موضوع مطرح و هفت آیه مرتبط با آن به مخاطبان ارائه می‌شود و در نهایت نیز این طرح در هفته نهم همزمان با ایام محرم با موضوع «امر به معروف و نهی از منکر» پایان می‌یابد.

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید