اخبار

ایجاد نشاط اجتماعی باید در فضای مجازی دنبال شود

ایجاد نشاط اجتماعی باید در فضای مجازی دنبال شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: استفاده از فضای مجازی در بخش های مختلف کمک بزرگی به اجرای فاصله گذاری اجتماعی و مقابله مؤثر با کرونا کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی در بستر فضای مجازی به دلیل شیوع بیماری کرونا کمک شایانی برای کنترل بیماری به ما می کند، افزود: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بخش بزرگی از فعالان و کاربران فضای مجازی از قابلیت های ارتباطی، اطلاع رسانی، بانک های اطلاعلاتی، آموزش و پر کردن اوقات فراغت به نحو احسن استفاده کرده اند.

وی افزود: این موضوع در مدیریت مقابله با فراگیری این ویروس نقش مؤثری داشته و نیازمند تقویت بیشتر است.

طبیبیان با بیان اینکه با کم شدن اجتماعات، بیماری را می توان کنترل کرد، گفت: اجرای برنامه در فضای مجازی بر فضای فرهنگی و هنری جامعه تأثیر می گذارد، وقتی هیچ برنامه فرهنگی و هنری اجرا نشود تبعات آن را می توان در جامعه دید و بر روحیه و نشاط اجتماعی جامعه اثر می گذارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه کرونا فضای مجازی را تحت تأثیر خود قرارداد و بخشی از فضای نا مطلوب جای خود را به اطلاعات پزشکی و آموزشی داد، افزود: در کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونا محتواهای ارزشمند در فضای مجازی منتشر شد و بسیار تأثیر گذار بود.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از اطلاعات روزانه کانال ها و پایگاه ها می تواند اطلاعات و فعالیت های فرهنگی و هنری باشد، ادامه داد: در این مدت بسیاری از برنامه ها تحت الشعاع کرونا قرار گرفت و باید این برنامه ها در فضای مجازی برگزار شود تا از بروز ناهنجاری ها به واسطه عدم وجود نشاط اجتماعی جلوگیری شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید