اخبار

اصفهان استان سرآمد کشور در حوزه خوشنویسی است

اصفهان استان سرآمد کشور در حوزه خوشنویسی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دیدار اعضای شورای انجمن خوشنویسان اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: اصفهان استان سرآمد کشور در حوزه خوشنویسی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در دیدار اعضای شورای انجمن خوشنویسان اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، هنر خوشنویسی را هنری متعالی و برخواسته از مکتب اسلام دانست و گفت: انجمن خوشنویسان اصفهان یکی از انجمن‌های با سابقه کشوری بوده و با 24 شعبه و  3 هزار نفر استاد با رتبه‌های دکترا، عالی، ممتاز و متوسط مشغول فعالیت هستند که هزاران شاگرد زیر نظر آنان تربیت می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان استان سرآمد کشور در حوزه خوشنویسی است اظهار امیدواری کرد بتوانیم این استان را به عنوان پایتخت خوشنویسی جهان اسلام به دنیا معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم هنر خوشنویسی در سطح جامعه فراگیر شود، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم در تمام مجموعه‌ها، دستگاه‌ها و اداراتی که می‌توان خوشنویسی تسری پیدا کند، آن را توسعه دهیم.
حجت‌الاسلام معتمدی گفت: از قدیم الایام علمای دینی خط و زیبانویسی را یاد می‌گرفتند و به دیگران آموزش می‌دادند، امروز اساتید این هنر در اصفهان آمادگی دارند برنامه‌های آموزشی خود را در مساجد، مدارس و غیره برگزار کنند.
همچنین در ادامه چند تن از اساتید خط اصفهان مسائل و نظرات خود را ارائه دادند که یکی از پیشنهادهای ایشان برگزاری نکوداشت برای استاد فضائلی یکی از اساتید بزرگ خط کشور بود.

خاطرنشان می‌شود، دیدار اعضای شورای انجمن خوشنویسان اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با حضور محمدعلی جعفری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل 24 تیرماه انجام شد.

۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید